EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

U dvanaestom kolu Serie A Inter je pobjedom nad Torinom preuzeo vrh tablice, Roma je svladala Lazio, a Juventus je preokretom svladao Empoli uz gol hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića.

Prva utakmica dana odigrana je u Torinu, gdje je Inter slavio sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postogao je Kondogbia na asistenciju Palacia u 31. minuti. Ivan Perišić ušao je u igru u 67. minuti, a Marcelo Brozović susret je odgledao s klupe za pričuve.

Roma je pogodima Edina Džeke u 10. i Gervinha u 62. minuti kod kuće osigurala pobjedu protiv Lazija. Frosinone i Genoa odigrali su bez pobjednika 2:2. Strijelci su bili Blanchard (31′) i Diakite (38′) za Frosinone, te Pavoletti (6′) i Gakpe (75′) za Genou, koja je od 36. minute igrala s igračem manje. De Maio je u šest minuta dobio dva žuta kartona.

Palerom je pogotkom Gilardina u 71. minuti svadao Chievo, a Sassuolo je sa 1:0 na domaćem terenu pobijedio Catpi. Jedini strijelac bio je Sansone u 28. minuti susreta. Šime Vrsaljko na izašao je iz igre u 70. minuti.

Aktualni talijanski prvak Juventus u gostima kod Empolija preokretom je osvojio sva tri boda. Poveli su domaćini u 19. minuti preko Maccaronea, izjednačio je Mandžukić u 32. na asistenciju Khedire. Bio je to tipičan gol hrvatskog napadača. Iz gužve je spretno loptu poslao iza leđa vratara. Evra je Juventus doveo u vodstvo u 38. minuti, a Dybala je postavio konačan rezuoltat u 84. minuti. Mandžukić je odigrao svih 90 minuta.