SERIE A Hamšik pretekao Maradonu, novi poraz Intera

epa06404165 Napoli's Marek Hamsik (3R) with his teammates celebrate the victory at the end of the Italian Serie A soccer match SSC Napoli vs UC Sampdoria at San Paolo stadium in Naples, Italy, 23 December 2017.  EPA/CIRO FUSCO

epa

odeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli ostvario je novu pobjedu svladavši u susretu 18. kola Serie A na svom terenu Sampdoriju sa 3-2 (3-2), a kapetan Napolitanaca Slovak Marek Hamšik je u toj utakmici postao najbolji strijelac u povijesti kluba.

Gosti iz Đenove dva su puta vodili golovima Gastona Ramireza (2) i Fabija Quagliarelle (27-11m), no domaći su uspijevali izjednačavati preko Allana (16) i Lorenza Insignea (33), da bi Hamšik (39) doveo Napoli u vodstvo. Iako je u tom trenutku do kraja utakmice ostalo više od 50 minuta, tih 3-2 se više nije mijenjalo.

Bio je ovo Hamšikov 116. pogodak u dresu Napolija kojim je nadmašio legendarnog Argentinca Diega Maradonu s kojim je do subote bio surekorder.

Napoli je utakmicu okončao s igračem manje jer je u 77. minuti zbog dva žuta kartona isključen Mario Rui.

Marko Rog ostao je na klupi Napolitanaca koji sada imaju 45 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Juventusa koji će od 20.45 sati ugostiti Romu u derbiju kola. Sampdoria, za koju je Ivan strinić igrao do 84. minute, ostala je šesta sa 27 bodova.

Trećeplasirani Inter doživio je drugi uzastopni poraz nakon što u prvih 16 kola nije izgubio. Nakon što je prošloga vikenda izgubio na svom terenu od Udinesea, Inter je u subotu “pao” i na gostovanju kod Sassuola. Domaći su slavili sa 1-0, a strijelac jedinog gola bio je Diego Falcinelli (34). Inter nije iskoristio niti kazneni udarac, pokušaj Icardija u 49. minuti obranio je Consigli.

Ivan Perišić igrao je čitavu utakmicu, dok je Marcelo Brozović odigrao prvo poluvrijeme za Inter koji je ostao na 40 bodova, dok je Sassuolo stigao na 14. mjesto sa 20 bodova.

Udinese je lakoćom sa 4-0 (2-0) na svom terenu nadigrao Veronu. Strijelci su bili Barak (27, 68), Widmer (44) i Lasagna (80). Andrija Balić igrao je za Udinese od 82. minute, dok je Stipe Perica ostao na klupi domaćih koji su sada osmi sa 24 boda, dok je Verona pretposljednja, 19. sa 13.

Mario Budimir igrao je do 83. minute za Crotone koji je pretrpio težak 0-4 (0-0) poraz na gostovanju kod Lazija. Golove za domaće postigli su Lukaku (55), Immobile (78), Lulić (86) i Anderson (89). Peti Lazio sada ima 36 bodova, dok je Crotone 18. sa 15.

U petak je Bologna kao gost nadigrala Chievo sa 3-2, dok je Fiorentina također kao gost bila bolja od Cagliarija sa 1-0. Od 18 sati igraju Milan – Atalanta, a od 20.45 Juventus – Roma.

REZULTATI 18. KOLA,
Petak:
Chievo - Bologna 2-3 (Inglese 32, Cacciatore 85 / Destro 4, 90, Verdi 50)
Cagliari - Fiorentina 0-1 (Babacar 82)
Subota:
Lazio - Crotone 4-0 (Lukaku 55, Immobile 78, Lulić 86, Anderson 89)
Genoa - Benevento 1-0 (Lapadula 90+2-11m)
SPAL - Torino 2-2 (Viviani 42, Antenucci 69-11m / Iago Falque 1, 10)
Sassuolo - Inter 1-0 (Falcinelli 34)
Udinese - Verona 4-0 (Barak 27, 68, Widmer 44, Lasagna 80)
Napoli - Sampdoria 3-2 (Allan 16, Insigne 33, Hamšik 39 / Ramirez 2, Quagliarella 27-11m)