Sergio Perez pobjednik utrke F1 u Singapuru. U ukupnom poretku vodi Max Verstappen

epa10219501 British Formula One driver Lewis Hamilton of Mercedes-AMG Petronas in action during the Singapore Formula One Grand Prix race at the Marina Bay Street Circuit, Singapore, 02 October 2022.  EPA/TOM WHITE

EPA/TOM WHITE

Meksikanac Sergio Perez u Red Bullu pobjednik je Velike Nagrade Singapura, 17. utrke svjetskog prvensta formul 1, prekinuvši niz od pet uzastopnih pobjeda momčadskog kolege Nizozemca Maxa Verstappena.

Meksikancu je to druga pobjeda ove sezone nakon slavlja u Monte Carlu, te četvrta u karijeri.

Drugi je bio Monegažanin Charles Leclerc u Ferrariju, a treći njegov momčadski kolega Španjolac Carlos Sainz.

Vodeći u ukupnom poretku svjetskog prvenstva Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu bio je na koncu sedmi propustivši priliku već na ovoj utrci osigurati naslov prvaka. Verstappen je već u Singapuru imao prvu priliku za obranu prošlogodišnjeg naslova prvaka, no za takav uspjeh trebao je pobijediti i pritom dobiti barem 22 boda više od Leclerca. Međutim, nije uspio.

“Bio je ovo moj svakako najbolji nastup. Kontrolirao sam utrku, posljednjih nekoliko krugova bilo je tako intenzivno. Dao sam sve od sebe za današnju pobjedu, bio je ovo fantastičan dan,” kazao je pobjednik.

Obilna kiša uzrokovala je odgodu starta za više od sat vremena. Iako je kiša prestala, podloga je još uvijek bila skliska na početku utrke. Najbolje se snašao Perez koji je dobro startao preuzevši vodstvo ispred Leclerca, a odmah iza njih su bili Hamilton i Sainz. Verstappen je loše startao izgubivši čak pet pozicija u prvom krugu nakon čega je pao na 12. mjesto.

“Gurao sam do kraja, ali loše smo startali. U jednom trenutku sam imao i proklizavanje kotača. Bila je ovo teška utrka,” kazao je Leclerc, dok je njegov momčadski kolega Sainz dodao.: “Nikako nisam uspio ući u pravi ritam, međutim moram biti zadovoljan trećim mjestom. Bio sam brz pred kraj kada sam uspio izgraditi malo samopouzdanja. Ludo je koliko vremena ovdje treba da se staza osuši.”

Petr utrka prije kraja sezone vodi Verstappen sa 341 bodom, Leclerc je drugi sa 237 bodova, dok je Perez treći sa 235 bodova.