SEHA: Veszprem do finala na sedmerce

Varaždin, 1.4.2016 - Utakmica polufinala završnog turnira rukometne SEHA lige Veszprem - Meškov Brest u Areni Varaždin.
foto HINA/ Siniša KALAJDŽIJA/ ua

Rukometaši mađarskog Veszprema prvi su finalisti završnog turnira ovosezonske SEHA lige, branitelji naslova su u polufinalu u Varaždinu svladali Meškov iz Bresta sa 24-21 (20-20, 6-11) boljim izvođenjem sedmeraca.

Igrači Meškova vodili tijekom čitavog susreta, u 15. minuti poveli su sa 7-2, te su u još nekoliko navrata imali pet golova razlike, posljednji put u 40. minuti kada je bilo 15-10.

Deset minuta prije kraja još je bilo visokih 18-14 za Meškov, ali Veszprem je na ulasku u posljednju minutu uspio poravnati na 20-20, da bi se potom i obranio u posljednjoj akciji utakmice i izborio sedmerce.

Prilikom izvođenja sedmeraca sva četiri igrača Veszprema bila su precizna, dok su dva igrača Meškova pogodila stativu.

Sa po pet golova najefikasniji kod Veszprema bili su Laszlo Nagy i Cristian Ugalde, dok su po četiri gola za Meškov postigli Dmitrij Kamišik, Rastko Stojković, Aleksandar Tjumencev i Sergej Šilovič.

Od 20.30 sati u drugom polufinalu sastaju se hrvatski prvak PPD Zagreb i makedonski Vardar.

Finale je na programu u nedjelju od 19 sati, dok će se istoga dana od 16.30 sati igrati susret za treće mjesto.