SEHA liga u Zadru: Rukometaši ukrajinskog Motor Zaporožja osvojili treće mjesto

06.09.2020., dvorana Kresimira Cosica, SRC Visnjik, Zadar - Finale zavrsnog turnira SEHA lige, Veszprem - Vardar. Photo: Marko Dimic/PIXSELL

Marko Dimic/PIXSELL

Rukometaši ukrajinskog Motor Zaporožja osvojili su treće mjesto na završnom turniru regionalne SEHA lige u Zadru nakon što su u nedjelju svladali bjeloruski Meškov Brest sa 31-20 (11-11).

Prvo poluvrijeme završilo je izjednačenim rezultatom (11-11), no u prvih deset minuta nastavka Ukrajinci su već imali sedam golova prednosti. Meškov nije uspio pronaći način da se vrati u utakmicu i prednost Zaporožja samo je rasla, da bi na kraju slavili sa 11 golova razlike.

U pobjedničkoj momčadi najbolji su bili Dmytro Horiha i Zakhar Denysov sa po šest golova, a kod Meškova prednjačio je Slovenac Jaka Malus, također sa šest pogodaka.

U večerašnjem finalu se sastaju PPD Zagreb i branitelj naslova mađarski Veszprem.