Schalke posljednji sudionik polufinala DFB Kupa

epa06493853 Bremen's Ishak Belfodil (L) in action against Schalke's Thilo Kehrer (R) during the German Bundesliga soccer match between FC Schalke 04 and Werder Bremen at Veltins-Arena in Gelsenkirchen, Germany, 03 February 2018.  EPA/FRIEDEMANN VOGEL EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.

Nakon Bayerna, Bayer Leverkusena i Eintrachta plasman u polufinale njemačkog Kupa izborili su i nogometaši Schalkea.

Schalke je u posljednjem četvrtfinalnom ogledu na svom travnjaku pobijedio Wolfsburg 1-0, a pogodak odluke zabio je Guido Burgstaller u 10. minuti utakmice. Marko Pjaca je zaigrao od prve minute u redovima domaćina, a zamijenjen je u 76. minuti. Josip Brekalo nije nastupio za Wolfsburg.

U ranije odigranom susretu Eintracht, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač, u Frankfurtu je pobijedio Mainz 3-0. Domaćin je je poveo u 17. minuti golom hrvatskog nogometaša Ante Rebića nakon velike pogreške gostujućeg vratara Renea Adlera. Mainzov vratar je nespretno reagirao na povratnu loptu što je iskoristio Marius Wolf asistiravši Rebiću koji je zabio u praznu mrežu za vodstvo 1-0. Bio je to njegov peti pogodak ove sezone pri čemu prvi u Kupu.

Drugi pogodak gosti su si sami zabili. Napadač Eintrachta Sebastien Haller je ubacio loptu u kazneni prostor, a Alexander Hack je skrenuo u vlastitu mrežu. Sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješio je Omar Mascarell u 62. minuti. Španjolski veznjak je iskoristio još jedan Hackov ‘poklon’ i potom rutinski svladao Adlera. Očajno izdanje Mainza zaokružio je Danny Latza zaradivši crveni karton u 82. minuti.

Plasman u polufinale Kupa u utorak su izborili Bayern i Bayer Leverkusen.

Ždrijeb parova polufinala je 11. veljače, polufinalni susreti su na rasporedu 17. i 18. travnja, a finale je 19. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.