Sarri debitirao porazom, Kane zabio s centra

epa07731257 Tottenham's Son Heung-min (R) in action against Juventus' Leonardo Bonucci (L) during the International Champions Cup (ICC) soccer match between Juventus FC and Tottenham Hotspur at the National Stadium in Singapore, 21 July 2019.  EPA/WALLACE WOON

EPA/WALLACE WOON

Talijanski nogometni velikan Juventus upisao je svom prvom nastupu pod vodstvom novog trenera Maurizija Sarrija poraz od Tottenhama sa 2-3, a pobjednički gol za Spurse zabio je Harry Kane u sudačkoj nadoknadi utakmice i to s centra.

Kane je u posljednjim trenucima susreta ulovio na ‘spavanju’ Wojciecha Szczesnyja i golom sa sredine terena donio pobjedu europskog doprvaku.

Tottenham je poveo u 30. minuti golom Erika Lamale, no Juve je okrenuo rezultat preko Gonzala Higuaina (56) i Cristiana Ronalda (60). Izjednačio je Lucas Moura u 65. minuti, a kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Kane je zabio fantastičan pogodak.

“Bio je to jedan od najljepših golova u mojoj karijeri. Vidio sam da je vratar izašao i odlučio sam pokušati,” kazao je Kane.

“Kane je nevjerojatan, zabio je fantastičan gol,” dodao je menadžer londonskog sastava Mauricio Pochettino.

Bivši hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić bio je u početnom sastavu torinske “Stare dame”, a u drugom poluvremenu je umjesto njega zaigrao Higuain.

“Bila je to teška utakmica. Tottenham je bio brži i eksplozivniji, ali to je normalno jer englesko prvenstvo počinje uskoro. U drugom poluvremenu smo bili bolji, ali naivno smo primili golove,” kazao je Sarri.

OZNAKE: Juventus, tottenham