Šarić odličan u pobjedi nad Golden Stateom, Zubac i Clippersi bolji od Dončića i Dallasa

Golden State Warriors guard Klay Thompson (11) drives while defended by Phoenix Suns forward Dario Saric (20) during the first half of an NBA basketball game in San Francisco, Tuesday, Jan. 10, 2023. (AP Photo/Godofredo A. Vásquez)

AP Photo/Godofredo A. Vásquez

U ogledu klubovi koji ove sezone igraju puno lošije od očekivanog, razlog su uglavnom ozljede njihovih ključnih igrača Devina Bookera i Stepha Curryja, Phoenix je u gostima s 125-113 pobijedio Golden State. Za Phoenix, koji je igrao i bez Chrisa Paula, ovo je prva pobjeda nakon šest uzastopnih poraza i treća u zadnjih 12 utakmica, dok je za Warriorse kojima se vratio Curry ovo treći uzastopni poraz i peti u zadnjih deset utakmica.

Dario Šarić je u sinoćnjoj pobjedi konačno dobio bolji status, i potpuno ga opravdao: Počeo je u petorci i za 30 minuta u igri upisao 19 koševa (4/6 za dva, 3/5  za tri koša), devet skokova i sedam asistencija, doduše uz šest izgubljenih lopti. Mikal Bridges zabio je 26 (10/18), Damion Lee 22 koša (3/8). Za Golden State Klay Thompson je zabio 29 koševa (10/24), Jordan Poole 27 (8/15) a Steph Curry 24 (8/22).

Luka Dončić je zabio 43 koša (12/22) uz 11 skokova i sedam asistencija ali Clippersi su ipak s 113-101 pobijedili Dallas. Za Clipperse ovo je prva pobjeda nakon šest poraza u nizu, Kawhi Leonard zabio je 33 koša (9/12) a Ivica Zubac je za 15 minuta imao osam koševa (4/6) i sedam skokova.

Detroit je s 147-116 poražen od Philadelphije a Bojan Bogdanović zbog ozljede mišića lista nije igrao.