Šamanić i Šarić zaigrali u porazima od Brooklyna i Phoenixa, Dallas sve dalje od doigravanja

Apr 2, 2023; Brooklyn, New York, USA;  Utah Jazz center Walker Kessler (24) shoots over Brooklyn Nets center Nic Claxton (33) in the third quarter at Barclays Center. Mandatory Credit: Wendell Cruz-USA TODAY Sports Photo: Wendell Cruz/REUTERS

Wendell Cruz/REUTERS

Brooklyn je kod kuće 111-110 pobjedom nad Utah Jazzom došao do važne pobjede koja im, skoro, osigurava šesto mjesto na Istoku, Netsi su sada na 43-35, dvije pobjede više od Miamija. Brooklyn je imao 93-70 na deset minuta prije kraja da bi Jazz velikom serijom na kraju, u zadnje četiri sekunde, dobio priliku doći do pobjede međutim Kelly Olynyk nije uspio zabiti za potpuni preokret. Mikal Bridges predvodio je Netse s 30 koševa (9/25), Cameron Johnson zabio je 18 (5/9), Spencer Dinwiddie 17 (5/13) uz 12 asistencija. Za Jazz Talen Horton-Tucker 32 koša (12/25) i osam asistencija. Luka Šamanić igrao je 10 minuta i uz šut 1/3 upisao četiri koša i dva skoka.

Oklahoma je s 128-118 izgubila od Phoenixa a Dallas s 132-130 od Atlante pa je borba za deseto mjesto i ulazak na zadnjem mjesto play-in turnira ostala na istom. Thunder tri utakmice prije kraja ima pobjedu više i bolji međusobni omjer od Mavericksa. Kevin Durant je s 35 koševa (13/21) predvodio Sunse protiv Oklahome za koju je priliku opet dobio Dario Šarić, za 14 minuta upisao je osam koševa (2/3), dva skoka i jednu asistenciju. Atlanta je sredinom trećeg perioda imala +15 protiv Dallasa koji je na kraju imao priliku za pobjedu međutim kod +1 za Hawkse Javale McGee je u zadnjoj sekundi pogodio samo jedno bacanje. Otišlo se u produžetak, tamo je Trae Young pogodio dva bacanja na dvije sekunde prije kraja za 132-130 a Dončić je u preostalom vremenu promašio tricu za pobjedu. Dejounte Murray s 25 koševa (11/21) i Trae Young s 24 (8/24) i 12 asistencija predvodili su Hawkse, za Dallas Kyrie Irving 41 koš (16/27), Dončić 22 (8/21) i po sedam skokova i asistencija.