Šahtarov preokret za prednost uoči uzvrata u Rimu

epa06551459 Cengiz Under (C) of Roma scores the opening goal during the UEFA Champions League round of 16, first leg soccer match between Shakhtar Donetsk and AS Roma in Kharkiv, Ukraine, 21 February 2018.  EPA/SERGEY DOLZHENKO

U prvoj utakmici osmine finala između Šahtara i Rome ukrajinska je momčad preokrenula vodstvo Rome i slavila sa 2:1.

Cengiz Ünder iskoristio je asistenciju Edina Džeke u 41. minuti i doveo Talijane u vodstvo. Ipak, u drugom poluvremenu domaćini se ‘bude’. Prvo je u 52: minuti Facundo Ferreyra izjednačio, na asistenciju Yaroslava Rakitskiyja, a prednost uoči uzvrata u Rimu Šahtaru je donio Fred u 71. minuti susreta.

Obje su momčadi imale po 15 udaraca prema vratima, Šahtar je u okvir vrata Alissona uputio devet udaraca, a Roma osam u okvir vrata Pyatova.