Sacramento nakon 17 godina osigurao sezonu u plusu, Denver prekinuo niz od četiri poraza

Mar 16, 2023; Brooklyn, New York, USA;  Brooklyn Nets guard Spencer Dinwiddie (26) drives past Sacramento Kings forwards Domantas Sabonis (10) and Keegan Murray (13) in the third quarter at Barclays Center. Mandatory Credit: Wendell Cruz-USA TODAY Sports Photo: Wendell Cruz/REUTERS

Wendell Cruz/REUTERS

Toronto je s 128-111 u svojoj dvorani pobijedio Oklahomu i popravio omjer na 34-36 što ih drži na osmom mjestu Istočne konferencije, s porazom više od Atlante. Dario Šarić za Oklahomu nije imao sjajnu utakmicu, za 12 minuta u igri šutirao je 2/8 za četiri koša, uzeo je jedan skok i dao dvije asistencije. Oklahoma, koja je sada s 34-36 na uz Lakerse na diobi devetog mjesta na zapadu, je u prvoj četvrtini povela s 26-19 međutim do kraja utakmice Toronto je dominirao i gradio prednost koja je u drugom periodu bila 62-54, zatim 72-61 u trećoj do najviših 126-106 u zadnjoj četvrtini. Šest igrača Toronta zabili su 16+ koševa, najviše Pascal Siakam s 25 (9/19) plus 14 skokova i osam asistencija. Za Thunder standardno najefikasniji Shai Gilgeous-Alexander s 29 koševa (12/19).

Vodeća momčad zapada Denver je prekinuo niz od četiri poraza, s 119-100 nadigrali su Detroit koji i dalje igra bez Bojana Bogdanovića. Nikola Jokić je za jednu asistenciju promašio triple-double, imao je 30 koševa (14/18) i 10 skokova. Usput, prva petorka Nuggetsa bila je na 15+ koševa dok je klupa postigla ukupno 20.

Sacramento je pobjedom 101-96 nad Brooklynom došao do 42. pobjede koja ih trenutno drži na drugom mjestu, toliko pobjeda odnosno sezonu s više pobjeda nego poraza zadnji puta su imali u davnoj sezoni 2005/06. Protiv Netsa briljirao je naravno Domantas Sabonis, imao je 24 koša (8/14) i 21 skok.

Vodeća momčad istoka Milwaukee iznenađujuće je izgubila od Indiane koja je igrala bez Tyresea Haliburtona i Benedicta Mathurina. Završilo je 139-123, Bucksi su tijekom prve tri četvrtine stalno bili u vodstvu koje je sredinom trećeg perioda bilo 77-63. Međutim, Indiana je u drugom poluvremenu za tri šutirala 13/19 i zadnje 22 minute serijom 76-46 došla do potpunog preokreta. Andrew Nembhard predvodio je Pacerse s 24 koša (10/21) i pet asistencija, Giannis Antetokounmpo 25 koševa (10/17), devet skokova i pet asistencija za Buckse.