Rutinska pobjeda hrvatskih rukometaša

25.10.2018., SD Gradski vrt, Osijek - Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo u rukometu 2020, Hrvatska - Svicarska.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za EP 2020., svladavši u nedjelju u Leuvenu Belgiju sa 30-25 (18-12).

Sve je riješeno već u prvom poluvremenu, kojeg je Hrvatska dobila sa šest razlike (18-12). U nastavku “kauboji” su rutinski odradili posao i sa maksimalnim učinkom su krenuli u kvalifikacije za EP 2020.
Kod Hrvatske najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa osam pogodaka, a sve ih je zabio u prvom poluvremenu. Jakov Vranković zabio je četiri, a Luka Cindrić, Manuel Štrlek i David Mandić po tri gola. U redovima Belgije najbolji je bio Nathan Bolaers sa četiri pogotka.
 Kvalifikacije u skupini 2 nastavljaju se u travnju sljedeće godine, kada će Hrvatska dva puta igrati protiv Srbije. Na EP će se plasirati po dvije najbolje momčadi iz svake od osam skupina i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
OZNAKE: rukomet