RUKOMETNO EUROPSKO PRVENSTVO Šveđani spriječili preokret Slovenaca

EPA/MACIEJ KULCZYNSKI

Slovenski rukometaši bili su na pragu velikog preokreta na startu Europskog prvenstva u Poljskoj, ali su na kraju poraženi u srazu sa Švedskom s 21-23.

Švedska je na poluvremenu dvoboja u Wroclawu vodila 16-9, a u 33. minuti je momčad Stafana Olssona imala velikih +8 (18-10). No, izabranici Veselina Vujovića uspjeli su napraviti veliki preokret fanatičnom obranom te u 50. minuti doći do izjednačenja (20-20). No, u završnih deset minuta Slovencima je ponestalo koncentracije i preciznosti u napadu, pa su ostali bez bodova. U posljednjoj minuti su imali napad za izjednačenje na 22-22, ali su se Šveđani uspjeli obraniti.

U prvoj utakmici u skupini C Španjolci su u drugom poluvremenu održavali prednost stečenu u prvom dijelu te na kraju svladali Njemačku s 32-29.

Uvjerljive pobjede na startu Europskog prvenstva ostvarili su Mađari i Danci u skupini D, kojoj je domaćin Gdanjsk. Mađarska je s 32-27 nadigrala Crnu Goru, a Danci su protiv Rusije slavili s 31-25.

U nedjelju su na rasporedu utakmice u skupinama A i B. Hrvatski rukometaši će u Katowicama, nakon uvodne pobjede nad Bjelorusijom, igrati protiv Norveške. Utakmica započinje u 18.15 sati.