Rukometašice na EURU: Hrvatska nemoćna protiv Francuske, u nedjelju za broncu protiv Dankinja

epa08892353 Oceane Sercien Ugolin (R) of France against Dora Krsnik of Croatia during the EHF Euro 2020 European Women's semi-final Handball match between France and Croatia at Jyske Bank Boxen in Herning, Denmark, 18 December 2020.  EPA/HENNING BAGGER  DENMARK OUT

EPA/HENNING BAGGER DENMARK OUT

Hrvatske  rukometašice odigrale su u danskom Herningu protiv aktualnih prvakinja Francuskinja polufinale Europskog prvenstva.

Unatoč velikoj želji naših rukometašica, Hrvatska je bila nemoćna protiv prejake Francuske, ali treba biti svjestan da su bez obzira na današnji poraz, naše rukometašice već sada ostvarile odličan uspjeh na kojem im svakako treba čestitati.

Utakmica je završila 19:30

U prvih pola sata Hrvatska je uspjela uputiti samo osam udaraca u okvir. Zabili smo najmanje golova u povijesti polufinala na Eurima. Do sada je negativni rekord držala Mađarska, koja je na Euru 1998. protiv Norveške (18:34) zabila samo osam golova u prvom poluvremenu.Takva je obrana Francuske bila u prvih 30 minuta kad je praktički utakmica bila odlučena.

Najteži poraz u povijesti polufinala na Eurima je doživjela je opet Mađarske, opet od Norveške. Prije 16 godina Norveška je slavila 44:29. nakon prvog poluvremena plašili smo se da bi mogao pasti novi rekord, ali srećom Hrvatska je u nastavku igrala puno bolje i ovaj rezultat protiv aktualnog prvaka je realnost.

U drugom poluvremenu je Francuska malo popustila u obrani, hrvatske igračice su se oslobodile  i u prvih 10 minuta nastavka igračice izbornika Šoštarića su zabile više nego u prvih 30 minuta prvog poluvremena. Problem u nastavku je bila obrana, koja je teško branila francuski napad.

U nedjelju hrvatske rukometašice očekuje borba za treće mjesto i brončanu medalju. Protivnice su im Dankinje. Utakmica počinje u 15.30 sati  i u tom srazu naše će rukometašice pokušati  doći do prvog odličja na velikim natjecanjima. Danska je triput osvajala europsko prvenstvo, od toga dvaput kao domaćin natjecanja, a dvaput je gubila u finalu. Dankinje su dvaput bile i u borbi za brončano odličje, ali su oba puta izgubile.

SASTAVI:

HRVATSKA: Bešen, Pijević, P. Posavec, Krsnik, S. Posavec, Mičijević, Milosavljević, L. Kalaus, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Šimara, Debelić, Mamić, Vidak, Blažević.

FRANCUSKA: Leynaud, Darleaux, Nocandy, Coatanea, Valentini, Zaadi, Kouyate, Niakate, Dembele Pavlović, Sercien Ugolin, Flippes, Kanor, Edwige, Foppa, Nze Minko, Lacrabere.

epa08892329 Larissa Kalaus (C) of Croatia in action with Beatrice Edwige and Pauletta Foppa of France during the EHF Euro 2020 European Women’s semi-final Handball match between France and Croatia at Jyske Bank Boxen in Herning, Denmark, 18 December 2020. EPA/Bo Amstrup DENMARK OUT

epa08892355 Meline Nocandy (C) of France in action during the EHF Euro 2020 European Women’s semi-final Handball match between France and Croatia at Jyske Bank Boxen in Herning, Denmark, 18 December 2020. EPA/HENNING BAGGER DENMARK OUT

epa08892354 Pauletta Foppa (L) of France in action during the EHF Euro 2020 European Women’s semi-final Handball match between France and Croatia at Jyske Bank Boxen in Herning, Denmark, 18 December 2020. EPA/HENNING BAGGER DENMARK OUT

epa08892335 Dora Krsnik (R) of Croatia in action with Pauletta Foppa of France during the EHF Euro 2020 European Women’s semi-final Handball match between France and Croatia at Jyske Bank Boxen in Herning, Denmark, 18 December 2020. EPA/Bo Amstrup DENMARK OUT

epa08892356 Valentina Blazevic (C) of Croatia against Beatrice Edwige of France during the EHF Euro 2020 European Women’s semi-final Handball match between France and Croatia at Jyske Bank Boxen in Herning, Denmark, 18 December 2020. EPA/HENNING BAGGER DENMARK OUT