Rukometaši PPD Zagreba ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka

Zagreb, 28.09.2022. - Utakmica 3. kola skupine A rukometne Lige prvaka PPD Zagreb - Porto. Na fotografiji Aleks Kavčić.
foto HINA/ Tomislav PAVLEK/ ml

Rukometaši PPD Zagreba ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka svladavši u zagrebačkoj Areni gostujući Porto sa 29-23 (16-15) u utakmici 3. kola skupine A.

Najbolji pojedinci hrvatskog prvaka u ovom dvoboju bili su Rus Timur Dibirov sa 10 pogodaka, Slovenac Aleks Kavčič sa šest i Luka Lovre Klarica sa pet, dok je odlični vratar Dino Slavić sakupio 14 obrana

U dvoboju jedine dvije momčadi koje su u prva dva kola doživjele dva poraza, “zagrebaši” su pokazali da su kvalitetnija momčad od Porta, iako konačan rezultat ne oslikava koliko se hrvatski prvak morao namučiti za pobjedu. PPD Zagreb je relativno brzo, već u 9. minuti, došao do prve osjetnije prednosti od tri pogotka (6-3).

Gosti su u 17. minuti došli na gol zaostatka (9-8), da bi Luka Lovre Klarica u 24. minuti prvi put domaće doveo do četiri pogotka prednosti (14-10). Prvenstveno zahvaljujući tehničkim pogreškama i izgubljenim loptama momčad Ivice Obrvana je propustila na odmor otići s većom razlikom, a Salina je u zadnjoj sekundi pogodio za 16-15.

Gosti su na početku drugog poluvremena dvaput izjednačili (16-16, 18-18), ali nijednom nisu uspjeli doći do prednosti. U 48. minuti “zagrebaši” su još uvijek imali samo jedan pogodak viška (22-21), da bi u sljedeće četiri minute uz dva gola Dibirova i jedan Klarice, čak i uz promašeni sedmerac Čupića, Obrvanova momčad prelomila utakmicu.

Zahvaljujući raspoloženom vrataru Dinu Slaviću gosti su u zadnjih 13 minuta uspjeli postići samo dva pogotka, a primili su ih sedam za konačnih 29-23.

PPD Zagreb je pobjedom i s prva dva boda privremeno zasjeo na šesto mjesto u A skupini, preskočivši bukureštanski Dinamo (1) i Porto (0). Vodeći Telekom Veszprem ima šest bodova, Magdeburg četiri, danski GOG tri, a po dva još imaju Wisla i PSG, ali iz dvije utakmice.

Novi ispit u Ligi prvaka PPD Zagreb će imati 6. listopada (20.45 sati), na gostovanju kod PSG-a.