Rudeš zadržao nadu za ulazak u prvu ligu, Sesvete ispale

13.05.2022., Zagreb - Druga HNL, NK Jarun - NK Rudes. Tuzni igraci Rudesa nakon nerijesenog rezultata nemaju vise sanse za ulazak u prvu ligu. Robert Cosic

Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Rudeša zadržali su nadu u plasman u Prvu HNL svladavši u susretu pretposljednjeg, 29. kola Druge lige Sesvete sa 3-0 (2-0).

Ovom pobjedom Rudeš se primaknuo vodećem Varaždinu na bod zaostatka i sada se nada kako će mu u nedjelju pomoći Dugopolje koje od 17 sati gostuje kod lidera. Ukoliko Varaždin pobijedi, osigurat će povratak u elitu kolo prije kraja, no ako Dugopolje osvoji bod ili tri, odluka o sudioniku prve lige bit će odgođena za tjedan dana.

Latković je već u trećoj minuti doveo Rudeš u vodstvo, dok su kasnije posao zgotovili Brajković i Bašić. Ovim porazom Sesvete su izgubile izglede za zadžavanje drugoligaškog statusa te su se pridružile Opatiji na putu u treću ligu.

Veliku pobjedu ostvarila je Cibalia kod Solina. Slavili su Vinkovčani 4-2 i možda napravili ključan korak prema ostanku u Drugoj ligi. Po dva pogotka za goste su dali Edis Smajić i Filip Jazvić koji je u zadnja dva ligaška nastupa zabio pet golova.

Jarun je jednostavno, sa 3-0, svladao Osijek II na domaćem terenu. Strijelci su bili Ačkar i Raul Florucz u prvom te Kelava u drugom poluvremenu.

REZULTATI 29. KOLA: Jarun – Osijek II 3-0 (Ačkar 22, Raul Florucz 32, Kelava 75), Rudeš – Sesvete 3-0 (Latković 3, Brajković 44, Bašić 73), Solin – Cibalia 2-4 (Tomić 13, Ninčević 30 / Smajić 11, 76, Jazvić 21, 38). Kasnije igraju: Opatija – Dubrava Tim Kabel. Nedjelja: Varaždin – Dugopolje, Croatia – Orijent 1919, Dinamo II – Inter-Zaprešić, BSK – Kustošija.

Redoslijed: 1. Varaždin 57 bodova (-1), 2. Rudeš 56, 3. Inter-Zaprešić 45 (-1), 4. Jarun 44, 5. Dinamo II 41 (-1), 6. Cibalia 38, 7. Croatia 38 (-1), 8. BSK 38 (-1), 9. Solin 37, 10. Dugopolje 37 (-1), 11. Kustošija 36 (-1), 12. Dubrava Tim Kabel 36 (-1), 13. Orijent 1919 34 (-1), 14. Osijek II 33, 15. Sesvete 31, 16. Opatija 25 (-1)

OZNAKE: nogomet, nk rudeš, 2.hnl