Ronaldo hattrickom odveo Juventus u četvrtfinale Lige prvaka

epa07432340 Juventus' Cristiano Ronaldo celebrates scoring the 1-0 lead during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between Juventus FC and Club Atletico de Madrid at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 12 March 2019.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u utorak u uzvratnoj utakmici osmine finala u Torinu svladali Atletico Madrid sa 3-0, a sva tri pogotka zabio je Cristiano Ronaldo, koji se i ovaj puta pokazao kobnim za Simeoneovu momčad. Naime, Ronaldo je za vrijeme igranja u Realu u 31 nastupu protiv Atletica zabio 22 gola.

Atletico, koji je na uzvrat donio komotnu prednost od 2-0, prepustio je inicijativu domaćinu i nije pokazao napadačke ambicije gotovo cijelu utakmicu.
 Juve je poveo u 27. minuti, Bernardeschi je ubacio na drugu stativu, a Cristiano Ronaldo je nadskočio svog čuvara i glavom zabio za 1-0. U 45. minuti  Giorgio Chiellini, nakon kornera, pucao je glavom, ali Oblak je bio na mjestu.
Odličan početak domaćina u nastavku, u 48. minuti opet je glava Ronalda bila iznad suparničkih braniča i 2-0 za Juve. Ovaj puta ubacio je Joao Cancelo.
 U 82. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Mandžukića, Moise Kean promašio je stopostotnu priliku. No, nije postao tragičar, jer je konačni udarac nadama Atletica opet zadao Ronaldo u 86. minuti iz penala, i to nakon što je Correa oborio Bernardeschija u kaznenom prostoru.
Jedinu prigodu Atletico je imao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2), Koke je dobro ubacio, a Morata glavom prebacio prečku.
Mario Mandžukić je za Juve igrao do 80. minute pruživši solidnu partiju, dok je Nikola Kalinić ostao na klupi Atletica. Juventus se je u četvrtfinalu Lige prvaka pridružio Manchester Unitedu, Tottenhamu, Ajaxu, Portu i Manchester Cityju.
JUVENTUS – ATLETICO MADRID 3-0
Stadion: Allianz
Gledatelja: 41.000
Sudac: Björn Kuipers (Niz)
Strijelci: 1-0 Cristiano Ronaldo (27), 2-0 Cristiano Ronaldo (48), 3-0 Cristiano Ronaldo (86-pen).
Žuti kartoni: Bernardeschi 64 / Juanfran 73, Gimenez 86, Vitolo 90.
JUVENTUS: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (Dybala 57), Emre Can, Pjanić, Matuidi, Bernardeschi, Mandžukić (Kean, 80), Cristiano Ronaldo.
ATLETICO MADRID: Oblak, Arias (Vitolo 77), Gimenez, Godin, Juanfran, Koke, Saul, Rodrigo, Lemar (Correa, 57), Griezmann, Morata.