Roma slavila kod Empolija, nastupio Marko Pjaca

epa10148052 AS Roma's Paulo Dybala (C) celebrates after scoring a goal in the Italian Serie A soccer match AS Roma vs AC Monza at Olimpico stadium in Rome, Italy, 30 August 2022.  EPA/Alessandro Di Meo

EPA/Alessandro Di Meo

U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na gostovanju sa 2-1 pobijedila Empoli u čijem dresu je zaigrao hrvatski nogometaš Marko Pjaca.

Roma je povela u 17. minuti golom Paula Dybale, no Empoli je uspio izjednačiti u 43. minuti preko Filippa Bandinellija kojem je asistirao bivši igrač zagrebačkog Dinama Petar Stojanović.

Gosti su stigli do nove prednosti u 71. minuti, Dybala je ubacio, a Tammy Abraham pogodio za 2-1. Momčad Josea Mourinha je sve mogla razriješiti u 80. minuti, no Lorenzo Pellegrini nije realizirao kazneni udarac, pogodivši vranicu.

Jedanaesterac je skrivio Liberato Cacace oborivši Ibaneza. Sudac Livio Marinelli je odmah pokazao na bijelu točku, a njegovu odluku potvrdio je i VAR.

Domaćin je mogao kazniti Romu u 84. minuti, no Akpa Akpro je pogodio vratnicu. Samo tri minute kasnije napadač iz Obale Bjelokosti je zaradio crveni karton zbog opasne igre.

Za Empoli je do 63. minute igrao Marko Pjaca.

Na ljestvici vode Napoli, Atalanta i Milan sa po 14 bodova, dok Udinese i Roma imaju po 13 bodova. Empoli je ostao na 16. mjestu sa četiri boda i još uvijek je bez pobjede.

Na začelju je Monza s jednim bodom.

REZULTATI
Empoli – Roma 1-2 (Bandinelli 43 / Dybala 17, Abraham 71)
U nedjelju:
Atalanta – Cremonse 1-1 (Demiral 74 / Valeri 78)
Bologna – Fiorentina 2-1 (Barrow 59, Arnautović 62 / Martinez 54)
Lecce – Monza 1-1 (Gonzalez 48 / Sensi 35)
Sassuolo – Udinese 1-3 (Frattesi 33 / Beto 75, 90+3, Samardžić 90+1)
Lazio – Verona 2-0 (Immobile 69, Alberto 90+6)
Juventus – Salernitana 2-2 (Bremer 51, Bonucci 90+3 / Candreva 18, Piatek 45+5-11m)