Roma odigrala neriješeno u gostima kod Sassuola, bez izgleda za Ligu prvaka

epa07582592 Novak Djokovic of Serbia reacts during his men's singles semi final match against Diego Schwartzman of Argentina at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, 18 May 2019.  EPA/ETTORE FERRARI

Nogometaši Rome praktički su izgubili sve izglede za igranjem u Ligi prvaka sljedeće sezone nakon što su u susretu pretposljednjeg, 37. kola talijanskog prvenstva odigrali samo 0-0 na gostovanju kod Sassuola.

Roma je ovim bodom stigla na peto  mjesto sa 63 boda, tri manje od trećeg Intera i dva manje od četvrte Atalante te bi i definitivno mogla ostati bez mogućnosti plasmana među četiri prvoplasirane momčadi ukoliko Atalanta u nedjelju svlada Juventus u Torinu, a Inter ne izgubi od Napolija u Napulju.

Sassuolo je čvrsto u sredini ljestvice, 10. sa 43 boda.

Ante Ćorić ostao je na klupi Rome.

Ranije u subotu su Genoa i Cagliari igrali 1-1 (0-1), a hrvatski veznjak Filip Bradarić bio je asistent za pogodak gostiju, ali je i skrivio kazneni udarac iz kojega su domaći poravnali. Bradarić je u 40. minuti poslao dugu loptu na Pavolettija (40) koji se sjajno oslobodio čuvara i pogodio suprotni kut domaćeg gola. No, u 89. minuti Bradarić je gornjim dijelom ruke vratio loptu vrataru, a sudac je nakon pregleda snimke ustvrdio kako je to učinio na nepropisan način i pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Criscito (89-11m). Cagliari, za kojega su Bradarić i bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrali čitavu utakmicu, ovim je bodom definitivno potvrdio prvoligaški status i za sljedeću sezonu, sada je 12. sa 41 bodom, dok je Genoa ostala u nezavidnoj situaciji, sada je 17. sa 37 bodova, dva više uz utakmicu više od 18. Empolija koji se nalazi u zoni ispadanja i u nedjelju igra protiv Torina.

Udinese, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, napravio je veliki korak ka ostanku 3-2 (3-0) domaćom pobjedom protiv SPAL-a. Udinese je poveo sa 3-0 u prvom poluvremenu golovima Samira (5) i Okake (31, 35), a gosti iz Ferrare su u nastavku zaprijetili preokretom preko Petagne (53) i Valotija (59), no više  od toga nisu uspjeli.

Udinese sada ima 40 bodova, pet više od 18. Empolija koji se nalazi u zoni ispadanja.

SPAL, kod kojega je Lorenco Šimić ostao na klupi, drži 11. mjesto sa 42 boda.