Roma – Juventus 2-1, Mandžukić nevidljiv

Slavko Midzor/PIXSELL

U derbiju drugog kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na stadionu Olimpico pobijedila Juventus 2-1, a za goste je do 62. minute igrao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Golove za Romu zabili su BiH reprezentativci Miralem Pjanić (61) i Edin Džeko (79), dok je pogodak za ‘Staru damu’ zabio Paulo Dybala (87). Juve je u sudačkoj nadoknadi mogao i do izjednačenja, no Wojciech Szczesny je sjajno obranio udarac Leonarda Bonuccija nakon ubačaja iz kornera. Juve je od 78. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Patrice Evra. Crveni karton je zbog prigovora dobio i Juventusov rezervni vratar Rubino u 66. minuti.

Mandžukić je za Juventus igrao do 62. minute i uklopio se u sivilo torinskog sastava.

Juventusu je ovo bio drugi poraz na startu sezone, što se torinskom klubu nije nije dogodilo nikada u povijesti. Roma sada ima četiri boda nakon remija iz provog kola kod Verone (1-1).