ROLAND GARROS Đoković trebao pet setova protiv Schwartzmana

epa06006438 Novak Djokovic of Serbia argues with the umpire as he plays against Diego Schwartzman of Argentina during their men’s single 3nd round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 02 June 2017.  EPA/YOAN VALAT

Branitelj prošlogodišnjeg naslova osvojenog u Roland Garrosu, srbijanski tenisač Novak Đoković, trebao je tri sata i 18 minuta za preokret i pobjedu nad Argentincem Diegom Schwartzmanom u pet setova 5-7, 6-3, 3-6, 6-1, 6-1.

Đokoković je u prvom setu propustio vodstvo 4-1, a kad je Schwartzman osvojio i treći set za vodstvo 2-1, činilo se da je spreman za senzacionalnu pobjedu. No, do kraja meča drugi tenisač svijeta je zaigrao bolje i svom suparniku prepustio svega dva gema. Argentinac je u posljednja dva seta samo jednom uspio zadržati servis.

Đoković će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja Francuza Lucasa Pouillea i Španjolca Albert Ramos-Vinolasa.

Rafael Nadal je status prvog favorita turnira u petak potvrdio svojom najuvjerljivijom pobjedom u Roland Garrosu, u kojoj je Gruzijcu Nikolozu Basilašviliju prepustio svega jedan gem i svladao ga za 90 minuta. Nadal će za mjesto u četvrtfinalu igrati protiv sunarodnjaka Roberta Bautiste Aguta.