Robert Lewandowski srušio rekord Gerda Müllera star 49 godina

epa09220422 Robert Lewandowski of FC Bayern Muenchen raises the top goalscorer of the season award following the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Muenchen and FC Augsburg at Allianz Arena in Munich, Germany, 22 May 2021.  EPA/Alexander Hassenstein / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/Alexander Hassenstein

Poljski napadač Robert Lewandowski (32) postavio je novi rekord Bundeslige, postigavši u subotu svoj 41. pogodak u sezoni u posljednjem kolu njemačkog prvenstva, u kojem je Bayern slavio protiv Ausburga s 5:2.

Legendarni Gerd Müller prije 49 godina, u sezoni 1971./72. postigao je 41 golova, a činilo se da taj rekord nitko neće srušiti. Poljak je u tome uspio 49 godina kasnije. Pogodak kojim je srušio rekord postigao je u posljednjoj, 90. minuti utakmice protiv Ausburga. Prvo je reagirao u kaznenom prostoru nakon što je vrataru Ausburga ispala lopta, a potom je zaobišao stopera i pogodio za konačnih 5:2. Lewandowskom ovaj pogodak možda nije bio najljepši u karijeri, ali zasigurno ga nikada neće zaboraviti.

Bayern je protiv Ausburga istrčao kao osvajač devetog uzastopnog naslova prvaka. Zapravo je jedino iznenađenje bilo da je sjajnom Poljaku trebalo čak 90 minuta za pogodak.