Rijeka sustigla prednost Hrvatskog dragovoljca i osvojila bod u Kranjčevićevoj

17.09.2021.,  stadion u Kranjcevicevoj, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, Hrvatski dragovoljac - Rijeka. 	Prince Obeng Ampem

Matija Habljak/PIXSELL

Devetu dionicu HT Prve lige odličnim dvobojem koji je završio bez pobjednika (2:2) u Kranjčevićevoj su otvorili Hrvatski dragovoljac i Rijeka. Domaćinima je pripalo prvo poluvrijeme u kojem su golovima Vinka Petkovića i Valentina Majstorovića stekli značajnu prednost, no bod gostima donose Prince Ampem i Domagoj Pavičić koji su bili precizni udarcima iz daljine. Rijeka je u završnici preko Vučkića još jednom zatresla mrežu domaćih, ali nakon dugotrajnog pregleda VAR-a zgoditak zbog zaleđa nije priznat.

Izabranici Gorana Tomića su s ovim bodom preuzeli lidersku poziciju na ljestvici, a Crni su i u trećem susretu otkada ih je preuzeo Davor Mladina ostali neporaženi.

Odličan prodor Ampema pokraj Majstorovića u 8. minuti rezultirao je povratnim dodavanjem za Abassa, no on u dobroj poziciji nije uspio zahvatiti loptu tako da je propala dobra situacija za goste.

Rijeka je blizu gola bila u 19. minuti kada je nakon ubačaja Vukčevića Bagadur izbio loptu do Drmića, a njegov snažan udarac s desetak metara Šubarić uz pomoć grede uspijeva obraniti.

Vukčević je u 27. minuti uputio oštru loptu u peterac, no Rijeka je samo izborila korner nakon kojeg su zaprijetili Drmić i Selahi.

U jeku napada gostiju do gola dolazi Hrvatski dragovoljac. Petković je u 29. minuti primio loptu na centru te je iskoristio prostor koji mu je odvlačenjem suparničkih igrača otvorio Štrkalj, a onda je s dvadesetak metara preciznim udarcem pogodio suprotnu malu mrežicu.

Nova prilika Crnih uslijedila je u 32. minuti kada je Franić oduzeo loptu neopreznom Velkovskom nakon čega je u petercu tražio Štrkalja, no u posljednji trenutak opasnost je ispred njega otklonio Krešić.

Selahi je u 35. minuti na rubu kaznenog prostora srušio Majstorovića, a sudac Bel je pokazao na bijelu točku za domaće. Siguran izvođač s 11 metara bio je sam Majstorović koji je loptu poslao u jednu, a Prskala u drugu stranu.

Velkovski je u 43. minuti tražio kazneni udarac nakon skoka s Bagadurom, no sudac Bel nije dijelio njegovo mišljenje o toj situaciji.

Ampem je u 47. minuti dobro pucao sa 17 metara, no Šubarić je uspio odbiti loptu koja je išla pod samu gredu.

Domaćini su uzvratili samo minutu kasnije kada je Prskalo u posljednji trenutak došao do lopte prije Turčina, no odbio ju je samo do Viduke koji je s više od 30 metara pucao, ali ispred gol linije mrežu gostiju sačuvao je Tomečak.

Vukčević je u 51. minuti pronašao Ampema, no njegov udarac od bloka Bagadura završava u rukama Šubarića. Dvije minute kasnije Murić je s desne strane ubacio za Drmića, a njegov udarac glavom nije bio težak zadatak za golmana domaćih.

Šubarić u 57. minuti nije dobro reagirao na ubačaj Murića iz kuta, no Drmić na drugoj stativi nije iskoristio njegovu pogrešku.

Rijeka je smanjila zaostatak u 57. minuti kada je Drmić ostavio loptu za Ampema, a on je snažnim udarcem s dvadesetak metara izvrsno pogodio gornji desni kut Šubarićeva gola.

Već u 60. minuti gosti su došli do izjednačenja. Ponovno je za Dragovoljac koban bio udarac iz daljine. Ovaj put je s 18 metara donji lijevi kut precizno pogodio Pavičić, nakon što je loptu do njega odbio Vulikić.

Pavičić je u 65. minuti proigrao Vučkića, a njegov udarac u prvu stativu Šubarić odbija u korner.

Nova velika pogreška obrane gostiju dogodila se u 69. minuti kada je Mioč presjekao dodavanje Krešića nakon čega je uposlio Petkovića, no u situaciji 1 na 1 Prskalom kao pobjednik izlazi vratar Rijeke.

Nakon prodora Ampema po lijevoj strani u 82. minuti lopta se odbija do Murića, no njegov udarac nije bio dovoljno snažan da napravi veće probleme Šubariću.

Četiri minute kasnije nakon prodora Murića lopta dolazi do Bušnje, no njegov udarac je završio u bloku domaćih igrača nakon čega je priliku za udarac dobio Drmić, a on je loptu poslao iznad grede.

Rijeka je mrežu gostiju zatresla i u 89. minuti kada je Vučkić poentirao spretnim udarcem petom sa sedam metara, no nakon dugotrajnog pregleda video snimke utvrđeno je da je loptu na putu prema vratima dirao Drmić koji je bio u zaleđu pa zgoditak nije priznat.

U petoj minuti sudačke nadoknade Lukić je pucao iz slobodnog udarca s više od dvadeset metara udaljenosti, no nije bio dovoljno precizan.

Zaprijetila je i Rijeka u 97. minuti kada se nakon gužve u kaznenom prostoru lopta odbija do Pavičića, ali on je loše pucao pored gola. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Deveto kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Istra 1961 dok u 19:05 na Šubićevcu počinje okršaj Šibenika i Lokomotive.