RIJEKA ‘POBJEGLA’ DINAMU NA +4 Slavlje Riječana protiv Splita, prvi Sablićev poraz

Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke povećali su u nedjelju svoju prednost ispred Dinamom na četiri boda. Riječani su slavili protiv Splita (2:1) i učvrstili se na prvom mjestu HNL-a.

Rijeka je povela već u trećoj minuti preko Samardžića, a povisili su u 37. minuti nakon odlične akcije Rijeke. Roman Bezjak pogodio je iz voleja. To mu je osmi pogodak u sezoni.

Mogla je Rijeka još i povisiti rezultat, ali Marin Tomasov nije realizirao jedanaesterac – Zagorac je fantastično obranio. Split je zato iskoristio jedanaesterac i smanjio zaostatak na 2:1 u 48. minuti susreta. Precizan s bijele točke bio je Mršić.

Goran Sablić doživio je prvi poraz na klupi Splita, nakon deset bodova iz četiri utakmice. Rijeka je sada, ponovimo, povećala prednost na ljestvici. Sa 34 boda ostali su jedina neporažena momčad HNL-a. Dinamu ‘bježe’ četiri boda, Hajduku pet. Split je ostao četvrti s 25 bodova.

OZNAKE: Split, Rijeka, HNL