Rijeka nakon preokreta u Varaždinu prošla među osam najboljih u kupu

16.12.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK Varazdin - HNK Rijeka. Luka Menalo Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Rijeka je ostala u igri da i treću godinu u nizu osvoji Rabuzinovo sunce. U osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa izabranici Simona Rožmana su nakon preokreta bili bolji od Varaždin rezultatom 1:2 (1:0). Domaćini su u vodstvo došli preko Ivana Posavca, a za pobjedu Rijeke zabijaju Nino Galović i Luka Menalo koji je poentirao u sudačkoj nadoknadi.

Domaćini su poveli u 39. minuti kada je iz kornera ubacio Drožđek, a ofenzivni veznjak Varaždina je bio najviši u skoku te je s desetak metara poslao loptu pod gredu. Zanimljivo da je Posavec nakon skoro pedeset nastupa prvijenac zabio tek prošlog vikenda u prvenstvenom slavlju nad Hajdukom, a sad se ponovno upisao u strijelce.

Rijeka je blizu izjednačenju bila u 76. minuti kada je Halilović odličnim ubačajem pronašao Arsenića, no njegov udarac s vrha peterca odsjeda na gredi.

Samo dvije minute kasnije mreža Varaždina se ipak trese. Murić je iz slobodnog udarca na pet metara pronašao Galovića čiji udarac Zelenika dira, ali ne uspijeva obraniti.

Rijeka do pobjede dolazi u sudačkoj nadoknadi kada je veliki dio posla obavio Robert Murić kada je nakon prodora povratnom loptom asistirao za Menala kojem potom nije bilo teško matirati Zeleniku.

Galović i Menalo su također bili strijelci prošlog vikenda kada su pogodili u derbiju protiv Dinama.

Varaždin i Rijeka se sad okreću Prvoj HNL u kojoj ih za kraj 2020. godine predstojećeg vikenda očekuju gostovanja kod Dinama i Slaven Belupa.

Šibenik – Istra 1961 odgođeno

Utakmice četvrtfinala na rasporedu su 3. ožujka iduće godine, a ždrijeb je otvoren odnosno bez nositeljstva.