Rijeka nakon preokreta slavila u Koprivnici

17.03.2021., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - 16. kolo Hrvatski telekom Prve lige izmedju Slaven Belupa i HNK Rijeka.

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Rijeka je nakon sedam kola odnosno 39 dana upisala prvenstvenu pobjedu. U zaostalom susretu 16. kola HT Prve lige izabranici Gorana Tomića su u Koprivnici slavili protiv Slaven Belupa rezultatom 1:3 (1:0).

Farmaceuti su pogotkom Nemanje Glavčića prvi dio utakmice okončali u svoju korist, no Rijeka golovima Josipa Drmića, Luke Menala i Nina Galovića u posljednjoj četvrtini dvoboja dolazi do tri vrijedna boda s kojim je ponovno preuzeli četvrtu poziciju na ljestvici s tri boda i dvije odigrane utakmice više u odnosu na Hajduk.

Momčad koju vodi Tomislav Stipić je pak nastavili svoj prvenstveni post pa tako sad za pobjedu ne znaju već osam utakmica u nizu. Posljednji put su slast pobjede osjetili 29. siječnja ove godine kada su svladali Varaždin.

Prvu priliku na utakmici imala je Rijeka u 3. minuti kada je nakon kombinacije s Čerinom s desetak metara iskosa dobro pucao Tomečak, ali lopta je prošla malo pokraj suprotne vratnice.

Slaven je uzvratio pet minuta kasnije kada je Bosec ubačajem na petercu pronašao Knolla, a njegov udarac glavom odlično brani Nevistić.

Rijeka je u 18. minuti brzom kontrom stigla ispred gola domaćih gdje je Čerin asistirao za Lončara, ali njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora odlazi visoko poviš gola.

Dvije minute kasnije uslijedio je pokušaj glavom Andrijaševića s 11 metara nakon ubačaja Tomečaka, no lopta odlazi malo iznad grede.

Slaven Belupo u vodstvo dolazi u 23. minuti kada je ponovno aktivan bio Bosec čiji ubačaj ovog puta pronalazi Glavčića koji je utrčao iz drugog plana te je s druge stative poluvolejem poslao loptu iza leđa Nevistića.

Farmacueti su blizu gola bili i u 26. minuti kada je Murić neoprezno predao loptu Luliću koji je potom potegao s dvadesetak metara, no Nevistić krajnjim naporom odbija loptu u korner. Dvije minute kasnije uslijedio je i pokušaj Iličića s oko 25 metara, ali vratar Rijeke ovog puta nije imao tako težak zadatak.

Rijeka uzvraća u 32. minuti preko Andrijaševića koji je pucao iz slobodnog udarca, no nije pogodio okvir gola. Dvije minute kasnije udarac je s dvadesetak metara okušao i Murić koji od bloka odlazi u korner.

Početak drugog poluvremena ponudio je priliku za Slaven Belupo kada je u 48. minuti nakon kontre s desetak metara iskosa iz dobre pozicije šutirao Knoll, no Nevistić nogama brani njegov pokušaj.

Rijeka je blizu izjednačenja bila u 67. minuti kada je veliku šansu propustio Menalo. Murić je iz kornera pronašao Andrijaševića koji je glavom uputio loptu pred gol, a tamo je Menalo ometen Božićem s dva metra šalje poviš gola.

U 69. minuti svojim prvijencem u dresu Rijeke rezultat je poravnao Josip Drmić koji se nakon asistencije Štefulja driblingom oslobodio Boseca, a potom je preciznim udarcem s desetak metara iskosa poslao loptu uz suprotnu vratnicu.

Gosti su pritisak nastavili i u 71. minuti kada je po lijevoj strani probio Murić, a potom je povratnom loptom tražio Menala ispred kojeg opasnost otklanja Kim. Lopta potom dolazi do Čerina koji je mlako pucao sa 16 metara tako da Filipović s lakoćom hvata loptu.

Rijeka do potpunog preokreta dolazi u 75. minuti kada je nakon pogreške Glavčića sijevnula kontra gostiju u kojoj su Murić i Andrijašević brzo proslijedili loptu za Menala, a on s ruba kaznenog prostora iskosa u situaciji 1 na 1 šalje loptu u mrežu Slaven Belupa.

Novi pogodak gostiju vidjeli smo u 81. minuti kada Čerin iz kornera pronalazi Galovića koji pored Božića s vrha peterca glavom šalje loptu u gol Slavena.

Do konca susreta Rijeka je mirno sačuvali stečenu prednost te je tako upisala desetu ovosezonsku pobjedu u Prvoj HNL.