Rijeka ligašku sezonu zaključila slavljem nad Dragovoljcem

21.05.2022., Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga 21/22. 36 kolo. Stadion Rujevica. HNK Rijeka - NK Hrvatski dragovoljac.

Goran Kovacic/Pixsell

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici na Rujevici Rijeka je pred 2 511 gledatelja rezultatom 1-0 (1-0) svladala Hrvatski dragovoljac i tako novog drugoligaša u niži rang ispratila nanijevši mu 25. poraz u sezoni.

Momčad Gorana Tomića do slavlja je stigla pogotkom Jorgea Obregona u 2. minuti igre.

Već iz prvog konkretnog dolaska u posljednju trećinu ‘Bijeli’ su uspjeli matirati vratara Marića. Velkovski je iz posljednje linije primijetio Obregonov trk desno u prostor i pored vrlo loše reakcije Vulikića kroz srce obrane proigrao Kolumbijca koji je pobjegao Galešiću i preciznim udarcem iskosa s dvanaest metara pogodio sami donji suprotni kut za 1-0 i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 14. u 72. Prva HNL nastupu.

U narednih dvadeset minuta igre Rijeka je nerijetko prepuštala posjed ‘Crnima’ koji jednostavno nisu imali kvalitete za konkretniji dolazak. Na suprotnoj strani su ‘Bijeli’ uspjeli složiti nekoliko dobrih situacija, a najbolju je u ovom periodu imao Selahi kada ga je poslije lijepog prodora po desnoj strani šesnaesterca u 27. minuti dodavanjem na rub peterca poslužio Murić, ali 23-godišnji Albanac nije bio najbolje pozicioniran te je nečuvan iz čiste gol prilike prebacio glavom okvir vrata.

21.05.2022., Rijeka – Hrvatski Telekom Prva liga 21/22. 36 kolo. Stadion Rujevica. HNK Rijeka – NK Hrvatski dragovoljac. Jorbe Obregon postize gol

Osim navedenog domaćini su Mariću najviše problema kreirali preko Murića koji je u 10. minuti pucao iskosa desno s petnaest metara u suprotni kut, nedovoljno zahtjevno za gostujućeg vratara te u 31. također iz daljine, ali pored vrata.

Prvi udarac Dragovoljca prema vratima reprezentativca Labrovića vidjeli smo u 30. minuti kada ga je dalekometnim pokušajem zagrijao Karrica.

Iako je tempo igre bio ‘gotovo revijalan’ kapetanu domaćih Hrvoju Smolčiću je Pajač u 18. minuti nakon podužeg ‘nećkanja’ dodijelio javnu opomenu zbog zakašnjelog starta i gaženja Frigana koji je nekoliko minuta poslije zbog ozljede ipak morao napustiti igru. Umjesto njega ušao je 17-godišnji Marino Kukoč i time upisao svoj drugi prvoligaški nastup u karijeri.

Do kraja prvog poluvremena Rijeka je imala još jednu odličnu situaciju u 41. minuti. Domaćini su u završnici imali 4na4, Vuk je s lijeve strane kvalitetno proigrao Velkovskog koji je s petnaest metara u pokušaju progiravanja usamljenog Murića desno odigrao loptu ‘napamet prema nikome’.

Veliku priliku za izjednačenje ‘Crni’ su imali u 45. minuti igre, u završnici se Karrica probio po lijevoj strani napada i kvalitetnim ubačajem pronašao usamljenog Kukoča na jedanaest metara, ali mladi veznjak je loptu glavom zahvatio vrlo loše i iz čiste gol prilike pucao pristojno pored okvira Labrovićevih vrata.

Bez većih problema je Rijeka kontrolirala događanja na terenu i u nastavku, ali prave izazove za Marića nisu domaćini uspijeli kreirati. Dobru situaciju za prijetnju imao je Obregon na dodavanje Lepinjice u 52. minuti, atraktivno je Kolumbijac petom iza leđa gurnuo loptu sebi u prostor, ali koncentrirani Ivan Smolić odbio mu je loptu i spriječio ga u izlasku jedan na jedan s Marićem. Šest minuta poslije je Selahi nakon solo prodora uputio udarac sa 17 metara, no gostujući vratar je mirno upisao sigurnu obranu.

Prvu svoju dobru situaciju u nastavku ‘Crni’ su imali poslije ubačaja iz kuta u 65. minuti kada je Smolčić u posljednji trenutak na rubu peterca odbio loptu ispred Vulikića.

Dugo nije bilo udarca ‘Bijelih’, tek u 71. minuti poslije lijepog kombiniranja s Abassom, Obregon je nečuvan s osamanest metara neprecizno pucao daleko iznad okvira vrata. Četiri minute poslije Lepinjica se s tridesetak metara odlučio na udarac, snažno i precizno, ali Marić je i to uz manje probleme zaustavio.

Zamjene su evidentno podigle napadačke ambicije domaćih, pa je tako Marić u 78. minuti bio primoran još jednom reagirati. Čerin je u završnici snažno pucao lijevo iskosa u bliži kut, Marić odbio, a u nastavku je Abass pao u šesnaestercu u borbi za loptu s I. Smolčićem, no Pajač se nije oglasio ni ‘na temu’ kaznenog udarca, ni opomene za simuliranje.

Do kraja su ‘Crni’ još dvaput prijetili. Prvo preko Kukoča u 80. minuti, iz teške je pozicije pucao pored vrata, a susret je zaključen velikom prilikom Brtana u posljednjim sekundama igre, nakon ubačaja iz prekida kratko odbijena lopta stigla je do kapetana gostiju no njegov udarac sa sedam metara blokirao je Lepinjica.

Dragovoljac je tako porazom okončao svoju prvoligašku sezonu dok će Rijeka sezonu okončati u četvrtak kada na Poljudu igra protiv Hajduka u finalu Supersport Hrvatskog nogometnog kupa.