Rijeka i Osijek odigrali susret bez pogodaka na Rujevici

8.12.2021., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, HNK Rijeka - NK Osijek. Trener NK Osijeka Nenad Bjelica.

Nel Pavletic/Pixsell

U zaostaloj utakmici 14. kola HT Prve lige Rijeka i Osijek su pred 3 651 gledateljem na Rujevici odigrali susret bez pogodaka i time ostali na pozicijama s kojih su i ušli u ovaj dvoboj. ‘Bijeli’ tako sada ljestvicu predvode s 37 bodova, dok je Osijek drugoplasirani s bodom manje.

Generalno smo gledali zanimljiv dvoboj, na trenutke i pretjerano žestok, ali glavnina događaja odvijala se u sredini terena, pa je tako okršaj najboljeg napada (Rijeka) i obrane lige (Osijek) protekao s vrlo malo spomena vrijednih situacija pred vratarima (bez udarca u okvir obje momčadi u drugom dijelu).

Oba trenera danas su obilježila privatne jubileje. Goranu Tomiću ovo je bila dvjestota utakmica u karijeri u svim natjecanjima, koju je odradio kao strateg nekog hrvatskog prvoligaša, dok je Nenadu Bjelici današnji sraz bio šezdeseti u svim natjecanjima otkad je postao glavni trener slavonskog prvoligaša.

Prvo uzbuđenje pred vratarima vidjeli smo u 12. minuti kada je poslije prekida s lijeve strane napada Osijek imao dobru situaciju, na ubačaj Miloša Škorić je u petercu dobio skok i spustio loptu lijevo, ali u velikoj gužvi najkoncentriraniji je bio Smolčić koji je ispucavanjem otklonio opasnost pred svojim vratima.

Na isteku 18. minuti poslije prekršaja Drmića nad Bočkajem na centru terena došlo je do naguravanja igrača s obje strane, a iz svega su kao gubitnici izašli kapetan gostiju Škorić i napadač domaćina Drmić, kojima je sudac Dario Kulušić pokazao javnu opomenu.

Nakon ovog događaja dosta se čvršće igralo s obje strane, a prilično pogubljeni sudac Kulušić do 25. minute je podijelio još dvije opomene, obje igračima Osijeka. Zbog (s obzirom na to što sudac sve prethodno nije kažnjavao kartonima) prilično banalnih startova žute kartone dobili su Fiolić i Topčagić, kojem je to bila i treća akumulirana opomena pa ga zbog toga neće biti na raspolaganju za sljedeće kolo kada Osijek doma igra sa Šibenikom.

Uskoro su konačno uslijedile i prve prave prilike na utakmici. U 27. minuti Murić je s desne strane napada poslije nekoliko lijepih poteza odigrao kvalitetno desno u prostor za Drmića, koji je zatvoren iz teškog kuta uspio pucati u prvi kut, ali siguran je u reakciji bio Malenica. Pet minuta poslije Cheberko šalje dugu loptu naprijed za Miereza koji lijepo prima, vara čuvara Smolčića i puca prizemno, Labrović je uz manje probleme također bio siguran u prvoj zahtjevnoj intervenciji.

Do kraja poluvremena je još Osijek jednom imao dobru situaciju za pogodak kada se u 39. minuti nakon blokiranog udarca Fiolića lopta odbila do Topčagića, koji glavom pod pritiskom Velkovskog s pet metara ne uspijeva s ruba peterca pogoditi okvir vrata.

8.12.2021., stadion HNK Rijeka, Rijeka – Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, HNK Rijeka – NK Osijek. Lindon Selahi, sudac Dario Kulusic, Ramon Nazareno Mierez.

U nastavak se ušlo s promjenom u redovima domaćina, Tomić je na klupi odlučio ostaviti Abassa umjesto kojeg je istrčao Čerin. Ampem je u 47. minuti dobro probio desnu stranu gostujuće obrane i odigrao kvalitetno u sredinu za natrčalog Murića koji je snažnim udarcem sa sedamnaest metara ipak bio neprecizan i poslao loptu pored okvira vrata.

Tek na isteku 73. minute svjedočimo prvom dobrom pokušaju u nastavku. Poslije akcije na desnoj strani napada domaćih, lopta nakon kratkog odbijanja dolazi do Pavičića koji igra povratno za Čerina, a Slovenac snažnim udarcem s osamnaest metara puca malo, malo pored desnog okvira vrata.

Dobar dolazak u završnicu Osijek je imao u 85. minuti kada je u završnici Fiolićev udara s osam metara uspio blokirati Smolčić i odbiti u korner poslije kojeg je najbolju situaciju na utakmici imao Bralić, ali i on je na dodavanje glavom Škorića s pet metara nečuvan pucao preko grede.

Sljedeća ligaška obveza za ‘Bijele’ u okviru 19. kola je Gorica na Rujevici (subota, 17:05), a za ‘Bijelo-Plave’ sraz sa Šibenikom u Gradskom vrtu (nedjelja, 13:00).