Rijeka eliminirala Hibernian i izborila okršaje s PAOK-om

12.08.2021., Rijeka - Europa Konferencijska liga, uzvratna utakmica 3. kola, HNK Rijeka - Hibernian.

Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka je pred 4.077 gledatelja na Rujevici u uzvratnom dvoboju 3. kola kvalifikacija Konferencijske lige svladala škotski Hibernian rezultatom 4:1 (1:0) te je s ukupnih 5:2 izborila plasman u play-off. Za pobjedu domaćih su pogađali Domagoj Pavičić, Issah Abass i Denis Bušnja dok je Paul McGinn zabio autogol, a privremeno izjednačenje gostima donio je Kyle Magennis.

Posljednja prepreka momčadi s Rujevice za plasman u grupnu fazu natjecanja bit će grčki PAOK koji je s ukupnih 3:2 eliminirao irskog Bohemiana. Prva utakmica igra se 19. kolovoza u Solunu dok je uzvrat na rasporedu tjedan dana kasnije u Rijeci.

Prvi udarac na susretu uputili su domaći u 2. minuti kada je Abass nakon ubačaja Tomečaka poslao loptu pored gola. Osam minuta kasnije Rijeka je odigrala kontru u kojoj je Abass nakon kombinacije s Apemom pokušao ubaciti za Murića, no lopta je za malo bila previsoka.

U 11. minuti Ampem nakon prodora pada u kaznenom prostoru gostiju nakon duela s McGinnom, no litavski sudac Rumšas se nije odlučio pokazati na bijelu točku. Odmah potom na suprotnoj strani travnjaka Smolčić je dobrom reakcijom spriječio veću opasnost po gol Prskala.

Murić je u 14. minuti odlično pokušao iz slobodnog udarca s 18 metara, uspio je prebaciti živi zid, ali lopta ipak odlazi malo iznad grede.

Rumšas je u 26. minuti nagradio Pavičića žutim kartonom smatrajući da je u kaznenom prostoru simuliranjem pokušao izboriti jedanaesterac.

Ampem je tri minute kasnije zakuhao opasnu situaciju pred golom Maceyja. Njegov ubačaj je Tomečak smirio za Abass čiji udarac završava u bloku obrambenih igrača.

Prskalo je u 32. minuti odlično odbio udarac s dvadesetak metara koji je uputio Murphy.

Domaćini do vodstva dolaze u 37. minuti kada je Ampemov ubačaj s lijeve strane u mrežu Hiberniana udarcem iz prve pospremio Pavičić.

Prskalo je na nivou i u 44. minuti kada je upisao obranu nakon pokušaja iz kaznenog prostora kojeg je uputio Nisbet.

U posljednjim trenucima prvog dijela vodstvo Rijeke je mogao povećati Abass. Nakon pogreške gostiju uposlio ga je Obregon, njegov prvi udarac završava u bloku, a drugi odlično brani Macey.

Prvih deset minuta drugog dijela proteklo je u terensku dominaciji domaćih, no do gola u 56. minuti preko Magennisa dolaze gosti. On je pobjegao Galovića te je na ulasku u šesnaesterac preciznim udarcem pogodio suprotni kut Prskalova gola.

Gosti su nakon postignutog pogotka preuzeli inicijativu pa u 59. minuti bilježimo pokušaj McGinna koji u posljednji trenutak blokira Smolčić. Samo tri minute kasnije dobro je s ruba kaznenog prostora pucao Boyle, a obranom se iskazao Prskalo.

Rijeka uzvraća u 65. minuti kada je s desetak metara iskosa suprotni kut gađao Ampem, a lopta je prošla malo pokraj vratnice.

Minutu kasnije Obregon je iskoristio pogrešku McGregora koji potom ruši kolumbijskog igrača zbog čega je dobio drugi žuti karton.

Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa potom je dobro pucao Pavičić, a Macey krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

Iz kuta je oštru loptu u peterac ubacio Murić, a tamo je njegovo dodavanje iskoristio Abass te je uspio ugurati loptu u gol Hiberniana za novu prednost Rijeke.

Rijeka do novog gola dolazi već u 72. minuti. Nakon Pavičićeva ubačaja s desne strane loptu je u vlastitu mrežu pod pritiskom Abassa ubacio McGinn.

U 74. minuti udarac Nisbeta sa 17 metara od bloka Krešića odlazi u korner. Tri minute kasnije kontru Rijeke udarcem je okončao Murić koji je loptu poslao malo pokraj stative.

Nova kontra domaćih uslijedila je u 79. minuti kada je Bušnja idealno poslužio Abassa, no on iz odlične pozicije snažno puca preko grede.

U 88. Abass se na 18 metara izborio za udarac kojim je pokušao loptu poslati u suprotnu malu mrežicu, ali mu je nedostajalo malo preciznosti.

Rijeka je utakmicu zaključila četvrtim golom u sudačkoj nadoknadi. Sve sam je napravio Bušnja koji se probio pored dva igrača, a onda je u praznu poslao i golmana nakon čega je mirno pogodio mrežu.

Uzvratne utakmice 3. kola kvalifikacija Konferencijske lige:

Rijeka – Hibernian 4:1/1:1 / PAOK – Bohemian 2:0/1:2
Osijek – CSKA Sofija 21:15 /2:4 / Viktoria Plzen – TNS 7:2 nakon jedanaesteraca /2:4