Rennes srušio PSG, Lovro Majer odigrao odlično

25.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Druga utakmica play-offa UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - FC Sheriff Tiraspol. Lovro Majer  Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

U derbiju 19. kola francuskog prvenstva Rennes je pobijedio aktualnog prvaka Paris Saint-Germain 1:0 i ostvario devetu uzastopnu prvenstvenu pobjedu na svom Roazhon Parku.

Pogodak, koji je odlučio susret postigao je kapetan Rennesa Hamari Traore u 65. minuti.

Za pariški sastav Lionel Messi i Neymar odigrali su cijeli ogled, a Kylian Mbappe igrao je od 55. minute. Za PSG to je bio drugi ligaški poraz u posljednja tri kola i drugi uzastopni na gostovanju kod Rennesa.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je do 89. minute za Rennes i pružio odličnu partiju, a u 58. minuti bio je blizu da postigne gol.

Vrijedi spomenuti kako je utakmica protiv Rennesa bila jubilarna, 200. za Kyliana Mbappea u Ligue 1 (41 nastup sa Monacom, 159 sa PSG-om), a do sada zabio je 148 pogodaka. U povijesti francuskog prvenstva samo četiri igrača postigla su više golova od njega u prvih 200 nastupa – Carlos Bianchi (173), Just Fontaine (164), Gunnar Andersson (161) i Delio Onnis (152).