Remi Dinama u Zaprešiću

Zaprešiæ, 3.10.2015. - Utakmica 12. kola Prve HNL izmeðu Intera i Dinama. Na fotografiji Dejan Èabraja i Mario Musa.
foto HINA / Dario GRZELJ / mm

U 12. kolu Prve HNL Inter je u subotu u Zaprešiću protiv Dinama vodio 2-0, da bi na kraju završilo 2-2.

Zaprešićani su poveli u 6. minuti nakon što je Dejan Čabraja sa vrha kaznenog prostora pogodio za 1-0. U 38. minuti Ilija Nestorovski povisuje vodstvo domaćina.
No, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Dinamo je smanjio iz sumnjivog jedanaesterca, a strijelac je bio Junior Fernándes. Na početku drugog dijela, u 49. minuti, izjednačenje Dinamu donosi Armin Hodžić.
Tako je i nakon 49 uzastopnih utakmica u domaćem prvenstvu Dinamo i dalje neporažen. Zadnji poraz Dinamo je doživio 10. svibnja 2014., kada je izgubio od Istre 1961 sa 1-2.

U prvoj utakmici subotnjeg programa nogometaši Splita ostvarili su vrijednu 1-0 pobjedu na gostovanju kod Osijeka u Gradskom vrtu. Strijelac pobjedničkog pogotka za Splićane, koje je prvi put vodio novoimenovani trener Goran Sablić, bio je Dražen Bagarić u 78. minuti.
U petak su Lokomotiva i Slaven Belupo na stadionu u Kranjčevićevoj ulici odigrali 1-1. Domaće je u vodstvo doveo Andrijašević (64), a poravnao je Ejupi (87-11m).
Na vrhu je Dinamo sa 24 boda, četiri manje ima Hajduk, a pet trećeplasirana Rijeka.