Regionalna liga: Drugi poraz Mladosti, i Radnički ih izbacio na peterce

Zagreb, 27.03.2021 - Prva polufilalna utakmica Regionalne vaterpolske lige: Mladost - Radnički.Na slici Franko Lazić (5)Mladost i Nebojša Troholj (5) Radnički. foto HINA/ Tomislav PAVLEK/ tp

HINA/ Tomislav PAVLEK/ tp

Vaterpolisti srpskog Radničkog iz Kragujevca pobijedili su u polufinalu Regionalne vaterpolske lige zagrebačku Mladost s 14-13 (0-2, 1-1, 5-2, 2-3, 6-5) boljim izvođenjem peteraca i plasirale se u finale završnog turnira kojem je domaćin Zagreb.

Bio je to drugi poraz Mladosti na peterce u razmaku od tri dana. Na isti su način izabranici trenera Zorana Bajića ispali od grčkog Vougliamenija u četvrtfinalu Eurokupa.

Pobjednik je odlučen u sedmoj seriji peteraca. Tragičari u sastavu branitelja naslova pobjednika Regionalne lige bili su reprezentativci Josip Vrlić i Luka Bukić, čije su udarce s pet metara obranili vratari Radničkog. Mladost je u raspucavanju prva došla do prednosti, kad je u trećoj seriji Marko Radulović promašio vrata, ali je Vrlićev udarac obranio Stefan Todorovski u četvrtoj seriji. U sedmoj seriji je udarac Luke Bukića zaustavio Lazar Dobožanov i time odveo Radnički u finale.

U osnovnom dijelu utakmice Mladost je nakon dvije četvrtine vodila s 3-1, ali je u trećoj četvrtini momčad iz Kragujevca postigla pet pogodaka i u završnih osam minuta ušla s dva pogotka prednosti (7-5). Mladost je uspjela do kraja dvoboja izjednačiti, a u zadnjem napadu mogla doći i do pobjede.

Tri pogotka za Mladost postigao je Bukić, a po dvaput su mrežu pogodili Josip Vrlić, Cosmin Radu, Lovre Miloš i Franko Lazić. Kod Radničkog je najbolji bio Strahinja Rašović s četiri pogotka, a po dva su postigli Filip Janković, Nikola Lukić i Marko Radulović.

Radnički će u nedjeljnom finalu (19 sati) igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kojem se sastaju dubrovački Jug Adriatic osiguranje i splitski Jadran.