Rebić ponovno strijelac za Milan

19.11.2019., Stadion Aldo Drosina, Pula - Prijateljska nogometna utakmica, Hrvatska - Gruzija. Ante Rebic

Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić postigao je svoj sedmi pogodak za AC Milan u akutalnoj sezoni Serie A. Brzonogi napadač u strijelce se upisao u sklopu 27. kola u kojem su Rossoneri na gostovanju kod Leccea upisali pobjedu rezultatom 1:4 (0:1).

26-godišnjaku to je bio sedmi pogodak u posljednjih osam prvenstvenih susreta, a još jedan je dodao u talijanskom kupu. Ovaj put je pogodio u 57. minuti susreta kada ga je u kontru izbacio Çalhanoğlu. Rebić je loptu primio u svojoj polovici terena, pobjegao obrani domaćina, a onda je mirno svladao vratara Gabriela u situaciji 1 na 1.

Prethodno su za Milan pogodili Castillejo u 26. i Bonaventura u 55. minuti dok je za Lecce u 54. minuti kazneni udarac realizirao Mancosu. Vatreni se u igri zadržao do 68. minute kada je umjesto njega ušao Leao, a upravo je on u 72. minuti postavio konačan rezultat susreta.

Izabranici Stefana Piolija su tako upisali 11 pobjedu u sezoni kojom su došli do 39 bodova koliko ima uz utakmicu manje ima i šestoplasirani Napoli. Lecce je pak na 18. mjestu ljestvice te ga očekuje neizvjesna borba za ostanak u najvišem rangu natjecanja.

OZNAKE: ante rebić, serie a