Rebić pogotkom Romi produžio golgetersku seriju

10.10.2019., stadion Poljud, Split - Kvalifikacijske za Europsko prvesntvo, skupina E, 6. kolo, Hrvatska - Madjarska. Ante Rebic Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Ante Rebić postigao je svoj osmi pogodak u devet posljednjih utakmica u Serie A. Zanimljivo da je sve zgoditke postigao u aktualnoj kalendarskoj godini, a još jedan je dodao i u talijanskom kupu.

U susretu 28. kola Milan je na San Siru slavio protiv Rome rezultatom 2:0 (0:0), a hrvatski reprezentativac je za Rossonere postigao prvi gol na susretu u 76. minuti utakmice da bi pobjedu domaćih u 90. minuti iz kaznenog udarca potvrdio Calhanoglu. 26-godišnji napadač zamijenjen je dvije minute nakon gola kada je umjesto njega ušao Leao.

Rebić je pokrenuo akciju za zgoditak kada je presjekao loše dodavanje Zappacoste, a potom je u nastavku akcije bio na pravom mjestu kada je Mirante obranio udarac Kessieja. Prvi pokušaj Rebića vratar Rome uz pomoć vratnice brani, ali lopta se ponovno odbija do hrvatskog reprezentativca koji ju je ovaj put neumoljivo zakucao pod prečku.

Dodajmo da je za goste od 70. minute susreta u igru umjesto Edina Džeke ušao bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Milan je s novom pobjedom došao do 42. boda koliko ima i šestoplasirani Napoli, ali s utakmicom manje.