Real u finalu klupskog Svjetskog prvenstva, Modrić zapucao penal

epa10455279 Real Madrid's Luka Modric (R) in action against Al Ahly's Amr El Solia (L) during the FIFA Club World Cup semi final match between Al Ahly FC and Real Madrid in Rabat, Morocco, 08 February 2023.  EPA/Mohamed Messara

EPA/Mohamed Messara

Europski nogometni prvak Real iz Madrida plasirao se u finale Svjetskog klupskog prvenstva zahvaljujući 4-1 (1-0) pobjedi protiv afričkog doprvaka Al Ahlyja iz Kaira u polufinalu igranom u Rabatu iako kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić nije realizirao kazneni udarac.

Real je poveo sa 2-0 golovima u završnici prvog i na početku drugog poluvremena. Prvi pogodak postigao je Vinicius (42) kada se izborio za jednu loptu na 20-ak metara i zatim izbio sam pred vratara te ga rutinski matirao, na 2-0 povisio je Valverde (47), a ključni potez u toj akciji napravio je Modrić koji je sjajnom okomitom loptom proigrao Rodryga, njegov udarac zaustavio je vratar Al Ahlyja, no na odbojenu loptu natrčao je Valverde i popravio propust svog suigrača.

Nadu Al Ahlyju vratio je Ali Maaloul (64-11m) iskoristivši kazneni udarac nakon prekršaja Camavinge, no u završnici utakmice Real je mogao i do uvjerljivije pobjede. U 87. minuti vratar Al Ahlyja Mohamed El Shenawy obranio udarac Modrića s bijele točke nakon prekršaja na Viniciusu, no u sudačkoj nadoknadi su Rodrygo (90+3) i mladi Arribas (90+8), koji je poentirao samo nekoliko sekundi po ulasku na travnjak, postavili konačni rezultat.

Modrić je igrao do pete minute sudačke nadoknade.

Real će u finalu u subotu također u Rabatu igrati protiv saudijskog Al Hilala koji je u utorak u prvom polufinalu svladao prvaka Južne Amerike, brazilski Flamengo sa 3-2.

Madridski će sastav imati priliku po peti put osvojiti ovo natjecanje, nakon 2014., 2016., 2017. i 2018. godine.