Real slavio protiv Athletica, Modrić upisao asistenciju

epa08886322 Real Madrid's midfielder Luka Modric (C)  in action during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Athletic Club de Bilbao at Alfredo Di Stefano stadium in Madrid, Spain, 15 December 2020.  EPA/JUANJO MARTIN

EPA/JUANJO MARTIN

Nogometaši Real Madrida slavili su kod kuće u 19. kolu Primere protiv Athetic Bilbaoa s 3-1, a asistenciju za treći gol Reala upisao je Luka Modrić.

Ključni trenutak dvoboja na pomoćnome stadionu, na kojem Real igra svoje utakmice zbog renovacije Bernabeua, zbio se u 13. minuti kada je napadač Athletica Raul Garcia zaradio drugi žuti karton.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Tony Kroos je pogodio s ruba kaznenog prostora, ali se Baski nisu predavali pa je u 52. minuti iz protunapada izjednačio Capa. Athletic su odlično branio sve do 74. minute kada je Kareem Benzema glavom pogodio za 2-1, a na dodavanje Modrića u drugoj minuti sudačke nadoknade Francuz je postavio konačnih 3-1.

Real se pobjedom bodovno izjednačio na vrhu s Real Sociedadom i Atleticom (26), ali ima najslabiju gol-razliku i dvije utakmice manje od gradskog suparnika. Baskijska momčad je 13. s 15 bodova.