Real protutnjao Valencijom

epa06479023 Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric (L) and Brazilian midfielder Casemiro (2-L) in action against Valencia's midfielder Dani Parejo (2-R) during the Spanish Primera Division soccer match between Valencia CF and Real Madrid at Mestalla stadium in Valencia, Spain, 27 January 2018.  EPA/JUAN CARLOS CARDENAS

U derbiju 21. kola Primere Real Madrid je slavio kod Valencie s 4-1 i približio se vodećima.

U odličnoj utakmici Real je u prvom poluvremenu poveo s 2-0, a oba gola je postigao Ronaldo (16, 38) iz kaznenih udaraca. Valencia je nakon puno propuštenih prilika došla do gola u 58. minuti preko santi Mine, a Real je u samoj završnici zabio dva gola i riješio pitanje pobjednika. Strijelci su bili Marcelo (84) i Kroos (89).

Luka Modrić je igrao do 88. minute kada ga je zamijenio Mateo Kovačić.

U ranije odigranoj utakmici Deportivo i Levante su odigrali 2-2.

Vodi Barcelona s 54 boda ispred Atletica (43) i Valencie (40), dok je Real četvrti s 38 bodova, ali i s utakmicom manje.

1. FC Barcelona        20 17  3  0  57:9  48 54
 2. Atletico Madrid     20 12  7  1  29:9  20 43
 3. Valencia            21 12  4  5 42:25  17 40
 4. Real Madrid         20 11  5  4 43:19  24 38
 5. Villarreal          20 10  4  6 28:22   6 34
 6. FC Sevilla          20 10  2  8 26:28  -2 32
 7. Eibar               21  8  5  8 26:33  -7 29
 8. Celta de Vigo       20  8  4  8 35:28   7 28