Real Madrid osigurao 34. naslov prvaka Španjolske

epa08550525 Real Madrid's Karim Benzema celebrates after scoring a goal during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Villarreal CF held at Alfredo Di Estefano Stadium, in Madrid, Spain, 16 July 2020.  EPA/Rodrigo Jimenez

EPA/Rodrigo Jimenez/HINA

Real Madrid je pobjedom protiv Villarreala u 37. kolu Primere kolo prije kraja sezone osigurao 34. naslov prvaka Španjolske. Za izabranike Zinedinea Zidanea prva je to domaća titula nakon tri godine, a s trona su skinuli Barcelonu koja je danas na Nou Campu poražena od Osasune rezultatom 1:2.

Kraljevski klub je u večerašnjem dvoboju do pobjede stigao zahvaljujući dvostrukom strijelcu Karimu Benzemi koji je prvo u 29. minuti poentirao nakon asistencije Luke Modrića da bi u 77. minuti bio siguran s bijele točke. Gosti su do konca susreta smanjili zaostatak preko Iborre koji se u strijelce upisao u 83. minuti, ali do boda ipak nisu uspjeli doći iako su u sudačkoj nadoknadi propustili veliku priliku u kojoj se iskazao vratar Reala Cuortois. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije na terenu je boravio do 85. minuti kada je umjesto njega ušao Isco.

Madridski klub je do naslova došao izvrsnim igrama nakon nastavka sezone u kojem je u posljednjih nešto više od mjesec dana u deset utakmicama upisao isto toliko pobjeda.

U posljednjem kolu sezone saznati će se i posljednji putnik u Segundu, a to će biti Celta ili Leganes. Dok momčad iz Viga, koja u posljednjih 90 minuta sezone ulazi s bodom prednosti pred konkuretnom, gostuje kod Espanyola koji je već ispao iz lige, Leganes će dočekati novog prvaka Real Madrida. Uz Espanyol iz najvišeg ranga natjecanja je ispala i Mallorca koja je večeras poražena od Granade.

Uz Real Madrid i Barcelonu u Ligu prvaka će još ići Atletico Madrid i Sevilla, a 38. kolo sezone će otkriti i putnike u Europsku ligu.