Real Madrid kiksao na startu prvenstva

Nogometaši španjolskog velikana Real Madrida kiksali su na startu prvenstva odigravši tek 0-0 na gostovanju kod Sporting Gijona.

‘Kraljevski klub’ je pod vodstvom novog trenera Rafaela Beniteza dominirao svih 90 minuta, nizao je prilike, no nije uspio svladati Pichua Cuellara. Za Real je cijeli susret odigrao Luka Modrić, dok je Mateo Kovačić debitirao odigravši za Real posljednjih 19 minuta. Alen Halilović nije nastupio za Sporting.

U nešto ranije odigranom susretu europski i španjolski prvak Barcelona otvorio je prvenstvo gostujućom pobjedom u Bilbaou protiv Athletica 1-0.Pogodak odluke zabio je Luis Suarez u 54. minuti nakon akcije koju je započeo Ivan Rakitić. Hrvatski reprezentativac je sjajnom dugačkom loptom uposlio na krilu Jordia Albu koji je iz prve ubacio u kazneni prostor, a Suarez majstorski zatresao mrežu Gorka Iraizoza. Barca je mogla i ranije do pogotka, no Lionel Messi je u 31. minuti promašio kazneni udarac. Točnije njegov udarac sjajno je zaustavio vratar baskijskog kluba. Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcu.

Zanimljivo, bio je to već treći ogled Athletica i Barcelone u posljednjih devet dana i prva pobjeda Barce. Prošloga tjedna Athletic i Barcelona su igrali u španjolskom Superkupu. Athletic je osvojio trofej nakon što je na svom travnjaku slavio 4-0, a potom na Camp Nou odigrao 1-1.