Real Madrid i Manchester City u četvrtfinalu Lige prvaka

epa09078797 Real Madrid's defender Sergio Ramos (C) celebrates after scoring the 2-0 goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between Real Madrid and Atalanta held at Alfredo Di Stefano stadium, in Madrid, central Spain, 16 March 2021.  EPA/JuanJo Martin

EPA/JuanJo Martin

Real Madrid i Manchester City postali su petim i šestim sudionikom četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja nogometne Lige prvaka, nakon što su i u uzvratnim utakmicama ostvarili pobjede nad Atalantom, odnosno Borussijom Mönchengladbach.

Real je u Madridu svladao Atalantu s 3-1. Benzema je u 34. minuti doveo Real u vodstvo nakon presječene lopte i dodavanja kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića. Drugi pogodak za domaću momčad postigao je Sergio Ramos u 60. minuti iz kaznenog udarca. Strijelac za Atalantu bio je Muriel u 83. minuti iz slobodnog udarca, a konačnih 3-1 postavio je Marco Asensio u 85. minuti.

Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, a Mario Pašalić je bio u početnoj postavi Atalante, da bi ga nakon prvog poluvremena trener Gasperini ostavio u svlačionici iz taktičkih razloga.

Manchester City je pitanje plasmana u četvrtfinale riješio već u prvih 18 minuta uzvrata odigranog na neutralnom terenu u Budimpešti. Kevin De Bruyne je doveo ‘građane’ u vodstvo u 13. minuti, a pogodak za 2-0 postigao je Ilkay Gundogan u 18. minuti.

Prije Reala i Manchester Cityja mjesto u četvrtfinalu osiguirali su Borussia Dortmund, Porto, Liverpool i Paris Saint-Germain.

U srijedu će Bayern u Münchenu braniti uvjerljivih 4-1 iz rimskog dvoboja s Laziom, dok će Chelsea na Stamford Bridgeu protiv Atletico Madrida pokušati sačuvati gol prednosti (1-0) iz utakmice odigrane na neutralnom terenu u Bukureštu.

Ždrijeb parova četvrtfinala i polufinala Lige prvaka bit će održan u petak, 19. ožujka, u Nyonu.

Liga prvaka, osmina finala - uzvratne utakmice
9. ožujka
Borussia D. - Sevilla    2-2 (Haaland 35, 54-11m / En Nesyri 69-11m, 90+6)
ukupan rezultat: 5-4
Juventus - Porto         3-2 (Chiesa 49, 63, Rabiot 117 / S. Oliveira 19-11m, 115)
ukupan rezultat: 4-4 (Porto prošao dalje zbog više golova u gostima)