Real Madrid bolji od Alavesa, Betis srušio Atletico

U susretu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Deportivo Alaves sa 3-0, a za iznenađenje kola pobrinuo se Real Betis koji je pobijedio Atletico Madrid sa 1-0.

Četvrtu uzastopnu ligašku pobjedu ‘Kraljevskom klubu” donijeli su Karim Benzema (30), Vinicius Junior (80) i Mariano Doaz (90). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je cijeli susret.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Real Betis koji je pobijedio Atletico Madrid sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Sergio Canales u 65. minuti iz jedanaesterca. Atletico je pobjedom mogao iskoristiti kiks Barcelone i približiti se Kataloncima na tri boda zaostatka, no sada je ugrozio i drugo mjesto jer se Real približio na dva boda zaostatka.

Bio je to prvi poraz Atletica u posljednjih 20 utakmica u svim natjecanjima, te prvi poraz u prvenstvu u posljednjih 18 utakmica. Zadnji poraz momčad Diega Simeonea doživjela je u listopadu prošle godine u Ligi prvaka od Borussije Dortmund (0-4), dok je zadnju utakmicu u Primeri izgubila u rujnu prošle godine od Celte (0-2). Za goste je od 75. minute igrao Nikola Kalinić.

Villarreal je vodio 2-0 protiv Espanyola, a potom jedva spašavao i bod. Domaćin je poveo u 37. minuti Vicente Iborre u 37. minuti, a na 2-0 je povisio Santi Cazorla u 65. minuti. Espanyol se vratio u život u 75. minuti kada je Daniele Bonera skrenuo loptu u vlastitu mrežu, a šest minuta je izjednačio Roberto Rosales.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 50 bodova, Atletico Madrid je drugi sa 44 boda, a Real je treći sa 42 boda.