Real izbacio PSG

epa06585557 Paris Saint Germain's Angel Di Maria (L) and Real Madrid's Mateo Kovacic (R) in action during the UEFA Champions League round of 16, second leg soccer match between Paris Saint Germain and Real Madrid, in Paris, France, 06 March 2018.  EPA/YOAN VALAT

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka eliminiravši u utorak PSG, koji je u uzvratu osmine finala igrao bez svog najboljeg igrača Brazilca Neymara, koji je ozlijeđen. Prednost iz prve utakmice od 3-1, Real je u uzvratu potvrdio pobjedom 2-1.

Iako Real uglavnom igra sa trojicom u veznom redu (Modrić, Kroos, Casemiro), trener Zinedine Zidane je u utakmicu krenuo sa četvoricom veznjaka. Umjesto tek oporavljenih Modrića i Kroosa, standardnom prvotimcu Casemiru u veznom redu su se pridružili Vazquez, Mateo Kovačić i Asensio. Zahvaljujući njima Real je veći dio prvog poluvremena izgledao opasnije, a prva prigoda ukazala se Sergiju Ramosu u 18. minuti, ali je njegov udarac sa osam metara odlično obranio Areola.

Trebalo je proći 20 minuta do nove gol-šanse, a ponovno ju je imao Real. Branić domaćina Dani Alves pogrešno je procijenio dodavanje po desnom krilu i Karim Benzema je izbio sam pred golmana PSG-a, ali njegov udarac sa deset metara iskosa uspio je nogom obraniti Areola

Tek u završnici prvog poluvremena PSG je dva puta zaprijetio. U 41. minuti Angel Di Maria je bio u prilici, ali Keylor Navas dobro brani, a u 43. Kylian Mbappe je utrčao u prazan prostor, ali je bio previše iskosa i vratar Reala je lakoćom zaustavio njegov udarac.

Dobru igru Real je naplatio u 51. minuti. Asensio je napravio nered po lijevom boku te je uposlio Lucasa Vazqueza, koji je ubacio na drugu stativu a Cristiano Ronaldo glavom zabija za vodstvo gostiju.

Novi udarac za PSG uslijedio je u 66. minuti kada je veznjak Marco Verratti zaradio drugi žuti karton zbog prigovora sucu.  Real u tom razdoblju u potpunosti kontrolira utakmicu, a 69. minuti Asensio je sa deset metara pogodio vratnicu.

I onda potpuno neočekivano u 71. minuti PSG dolazi do izjednačenja. Nakon smušene reakcije Realove obrane Cavani pogađa mrežu.

No, bio je to samo kratki bljesak, jer u 80. minuti Real zabija novi pogodak. Casemiro je pucao sa 14 metara, lopta je okrznula braniča PSG-a promijenila smjer i završila u mreži.

Treba reći i da je u 75. minuti Benzema upropastio kontranapad Reala koji je mogao uroditi pogotkom, a u 83. Lucas Vazquez je pogodio vratnicu.

Mateo Kovačić, koji je igrao do 72. minute, pružio je solidnu partiju, dok je Luka Modrić ostao na klupi za pričuve Reala.

PSG: Areola, Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Berchiche, Verratti, Motta (Pastore, 59), Rabiot, Di Maria (Draxler, 76), Cavani, Mbappé (Diarra, 85).

REAL MADRID: Keylor Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Lucas Vazquez, Casemiro, Kovačić (Kroos, 72), Asensio (Isco, 82), Benzema (Bale, 76), Cristiano Ronaldo.

STRIJELCI: 0-1 Cristiano Ronaldo (51), 1-1 Edinson Cavani (71), 1-2 Casemiro (80).

CRVENI KARTON: Verratti (PSG, 66).

SUDAC: Felix Brych (Nje)

STADION: Park prinčeva

GLEDATELJA: 45.000