Razvojna momčad New Yorka iznenadila Chelsea

EPA/JOSE SENA GOULAO

Momčad New York Red Bullsa sastavljena većinom od mladih igrača koji tek trebaju izboriti mjesto u prvoj momčadi svladala je londonski Chelsea s 4-2 (0-1) u utakmici International Champions Cupa (ICC) odigranoj na Red Bull Areni u Harrisonu (New Jersey).

Chelsea je na poluvrijeme otišao s minimalnom prednošću zahvaljujući pogotku francuskog napadača Loica Remyja. U drugom dijelu je Jose Mourinho u igru ubacio zvijezde poput Edena Hazarda, Diega Coste, Johna Terryja, Nemanje Matića, a na vratima je Belgijca Thibauta Courtoisa zamijenio Asmir Begović kojem je to bio prvi nastup u dresu Chelseaja. Debi BiH reprezentativca pretvorio se u pravu noćnu moru, s obzirom na to da su domaći u drugom poluvremenu postigli sva četiri pogotka, ali Begović je sukrivac bio samo kod posljednjeg.

Begovića je prvi svladao Castellanos (51), nakon pogreške Johna Terryja. Castellanos je u 70. minuti ubacio, a Adams glavom pogodio za vodstvo New Yorka 2-1. U sljedećih sedam minuta pala su još tri pogotka, a dvaput je Begovića svladao 22-godišnji Sean Davis. Prvi pogodak postigao je u 73. minuti za 3-1. Zaostatak Londončana smanjio je Hazard (75), a konačnih 4-2 postavio je Davis u 77. minuti.
Chelsea će sljedeću utakmicu ICC-a igrati protiv PSG-a u Charlotteu (Sj. Karolina), u noći sa subote na nedjelju.