Ranim pogotkom Caktaša Hajduk svladao Renovu

Robert Matić / hajduk.hr

U drugom kolu kvalifikacija Europske lige Hajduk je u trening centru makedonske reprezentacije Petar Miloševski svladao Renovu rezultatom 0:1 (0:1).

Jedini strijelac na utakmici bio je kapetan gostiju Mijo Caktaš. Bili će u sljedeće kolu kvalifikacija već idućeg četvrtka gostovati kod pobjednika duela azerbajdžanskog Neftchija i turskog Galatasarayja.

Hajduk u vodstvo dolazi već u 4. minuti kada je s desne strane napada ubacio Jairo, a usamljeni Mijo Caktaš s pet metara glavom šalje loptu u mrežu domaćih. Kapetan Hajduk je tako došao do 10. pogotka u europskim utakmicama u dresu Bilih čime drži treće mjesto na klupskoj ljestvici iz Zlatka Vujovića (19) i Slaviše Žungula (14).

U 9. minuti nakon pogreške obrane Renove veliku priliku za povećanje vodstva imao je Gyurcso, no u situaciji 1 na 1 njegov udarac brani vratar Velli.

Domaćini su zaprijetili tri minute kasnije kada udarac Gavazaja s 20-ak metara odlazi pokraj gola. Iz daljine je pucao i Caktaš u 15. minuti za još jednu obranu Vellija.

Vratar Renove se iskazao i u 25. minuti kada je odlično obranio udarac Diamantakosa s ruba kaznenog prostora.

Renova ponovno iz daljine prijeti u 37. minuti kada je Shefiti pucao pored gola. Minutu poslije udarac je na suprotnoj strani okušao i Nejašmić, no ni on nije bio precizan.

Na početku drugog poluvremena Hajduk je odigrao lijepu akciju u kojoj je Gyurcso uposlio na sedam metara usamljenog Jaira, ali brazilski napadač je iz odlične pozicije očajno pucao propustivši povećati vodstvo svoje momčadi.

Do novog uzbuđenja čekalo se sve do 69. minuti kada je ponovno u akciji Gavazaj koji nakon driblinga s 15 metara puca malo iznad grede. Uslijedila je potom kontra Hajduka u kojoj je Diamantakos izašao pred vratara Vellija, ali grčki napadač na koncu nije uspio uputiti udarac.

Dvije minute kasnije po desnoj strani je pobjegao Jairo, no potom se umjesto za udarac odlučio za dodavanje u kojem nije pronašao nijednog suigrača.

U 73. minuti Velli brani i udarac Dolčeka s desetak metara iskosa, a dvije minute kasnije Posavec hvata loptu koja se nakon ubačaja iz kornera odbila od Nejašmića.

Shala je imao dobru šansu u 76. minuti, no iz dobre pozicije puca pored gola. Osam minuta kasnije Vušković je blokirao opasan udarac Veliua koji uz odbijanac odlazi malo poviš grede.

U 86. minuti Vupković u posljednji trenutak izbacuje u korner nakon što je Shala na petercu povratnom loptom tražio Shefitija. Dvije minute kasnije zaprijetio je i Hajduk, ali udarac Čoline brani Velli.

Renova je posljednju priliku za izjednačenje inala u 89. minuti kada Jašarovski nakon okreta sa 17 metara puca malo pored stative.

Osim Hajduka u akciji je danas još jedan hrvatski predstavnik. Osijek će od 20:45 u Gradskom vrtu odmjeriti snage sa švicarskim Baselom.