Prvijenac Roga protiv Šempera; pogoci Leke i Bobana, Radošević i Vojković asistenti

Zagreb: Hrvatska nogometna reprezentacija odradila trening 19.03.2019. , Zagreb -  Na stadionu Hitrec Kacian odrzan je trening hrvatske nogometne reprezentacije uoci kvalifikacijskih utakmica za Euro 2020 protiv Azerbejdzana i Madjarske.Marko Rog. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Dobar dan imali su hrvatski nogometaši u inozemstvu. Marko Rog postigao je prvijenac u dresu Cagliarija koji je prošao dalje u kupu, kao i Igor Tudor s Udineseom. Lijep pogodak u Sloveniji je zabio Nikola Leko dok je Gabrijel Boban pogodio za Zekićev Sheriff.

Prvijenac Roga u novom klubu

Marko Rog postigao je svoj prvi pogodak u dresu Cagliarija kojem se pridružio ovog ljeta. Cagliari se sastao s Chievom u prvoj rundi talijanskog kupa te je slavio rezultatom 2:1. Poveli su domaći u sedmoj minuti, a deset minuta kasnije u strijelce se upisuje i hrvatski veznjak koji zabija svom bivšem suigraču na drugoj strani, Adrianu Šemperu.

Šemper će i ovu sezonu provesti u Chievu kod kojeg se izborio za mjesto startera krajem prošle sezone te je upisao nekoliko dobrih nastupa.

Lijep pogodak Leke

U šestom kolu slovenske prve lige Aluminij je na svom terenu svladao Olimpiju rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici u 52. minuti zabio je hrvatski nogometaš Nikola Leko.

Sportal Goool@SportalGoool

🔥Goool❗️No, pa smo v 52. minuti le dočakali prvi gol v Kidričevem. Zanj je s temle fantastičnim golom poskrbel Nikola Leko in Aluminij popeljal v vodstvo proti Olimpiji z 1:0.@nkolimpija @nkaluminij @PrvaLigaSi

Embedded video

See Sportal Goool’s other Tweets

Leko koji je zabio prekrasan pogodak u igri se zadržao do 84. minute dok su Ivan Kontek Ante Živković za domaće odigrali cijeli susret. S klupe je ušao još jedan hrvatski predstavnik – Renato Pantalon, koji je zamijenio Leku. Za Olimpiju je cijeli susret odigrao Ante Vukušić. Aluminij je ovom pobjedom zasjeo na prvo mjesto s 14 bodova, jednim više od svog današnjeg protivnika.

Pogodak Bobana u slavlju Zekićeva Sheriffa

Sheriff Tiraspol kojeg vodi bivši strateg Osijeka Zoran Zekić slavio je danas u susretu 18. kola prvenstva u Moldovi protiv Milsamija. Bilo je 2:1. Cijeli susret za Zekićevu momčad odigrao je hrvatski napadač Gabrijel Boban koji se upisao u strijelce. Bivši igrač Osijeka pogodio je u 39. minuti, što je njegov prvi prvenstveni pogodak.

Boban je odigrao cijeli susret, baš kao i Mateo Mužek, a naš branič Andrej Lukić za Sheriff je ušao u igru u 62. minuti. Nakon 18 kola Sheriff je na tablici uvjerljivo prvi s 11 bodova prednosti.

Mišić dvostruki strijelac za Aarau

Petar Mišić bio je jedan od junaka prolaska njegova Aaraua u šesnaestinu finala švicarskog kupa. Aarau je gostovao kod Chama i od 39. minute pogotkom hrvatskog nogometaša imao vodstvo. Domaći u nastavku ipak zabijaju dva pogotka i preokreću rezultat u svoju korist, ali onda u 90. minuti Mišić pogađa još jednom te svojoj ekipi donosi produžetke. Igralo se dodatnih 30 minuta, a kako u tom periodu nije bilo pogodaka, Aarau je izborio prolazak dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Asistencija Radoševića

Drugo kolo u nizu Josip Radošević je upisao asistenciju u danskom prvenstvu. Danas je njegov Brondby rezultatom 2:1 porazio Aalborg a hrvatski veznjak u igri je proveo svih 90 minuta. Josip je asistirao Kaiseru koji je u 32. minuti doveo Brondby u vodstvo.

Spomenimo i Antu Ercega koji i nema baš preveliku minutažu u danskom klubu, danas je u igru ušao u 83. minuti. Brondby je na tablici treći s 13 bodova iz šest kola.

Vuković asistent

Hrvatski veznjak Josip Vuković upisao je asistenciju u utakmici drugog kola prve portugalske lige. Njegov Maritimo poražen je na gostovanju kod Avesa rezultatom 3:1. Jedini pogodak gosti su postigli u 38. minuti kada na dodavanje hrvatskog veznjaka pogađa Brazilac Cley.

Maritimo nakon dva kola u Portugalu ima jedan bod i zauzima 14. poziciju.

Vojković asistent

Nakon pogotka u prošlom kolu, Frane Vojković ovog je vikenda ubilježio asistenciju u prvoj ukrajinskoj ligi. Vojković je odigrao svih 90 minuta za Karpaty koji je u susretu četvrtog kola slavio rezultatom 1:3 kod Olimpik Donjecka. Hrvatski veznjak bio je asistent kod trećeg pogotka u 65. minuti.

Karpaty nakon četiri kola ima četiri boda i zauzima devetu poziciju.

Pobjeda i prolazak Tudora

Igor Tudor i njegov Udinese izborili su plasman u šesnaestinu finala talijanskog kupa. Udinese je na svom terenu pobijedio trećeligaša Sudtirol rezultatom 3:1 te je tako bez većih problema izborio sljedeću fazu natjecanja.

Za Tudorovu momčad cijelu utakmicu s klupe je odgledao naš veznjak Andrija Balić.

Prvijenac Bušića

Tomislav Bušić ovog je ljeta iz Albanije preselio na Kosovo gdje će nositi dres prvoligaša Gjilanija. Njegova ekipa danas je teško poražena na otvaranju sezone, svladala ih je Trpeca rezultatom 4:1. Jedini pogodak za Gjilani postigao je upravo 33-godišnji hrvatski napadač koji je pogodio u 73. minuti s bijele točke za konačan rezultat.

OZNAKE: marko rog