PRVI PORAZ SEZONE Rijeka ‘stradala’ na Maksimiru

Marko Prpic/PIXSELL

U derbiju 23. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili Rijeku s 3-0 (0-0), te se na čelu ljestvice odvojili s pet bodova prednosti ispred Riječana koji su na Maksimiru doživjeli prvi poraz sezone.

Derbi proljeća i cijele sezone donio je radost hrvatskome prvaku, koji su u drugom poluvremenu slomili obranu Rijeke i zasluženo slavili pogocima Al Hilalla Soudanija (63, 90+2) i Leonarda Sigalija (83).

Prvo poluvrijeme nije ponudilo nogomet dostojan derbija, Riječani su bili opasniji iz protunapada i svog najboljeg igrača Marina Tomasova, no Dinamo je u 23. minuti propustio najveću šansu nakon što je Sigali pogodio vratnicu.

Dinamo je puno bolje zaigrao u drugom dijelu i u 63. minuti gledatelji su na Maksimiru konačno vidjeli pogodak. Kapetan Dinama Domagoj Antolić je provukao loptu između trojice igrača Rijeke, a Alžirac Soudani pokraj vratara Vargića postiže svoj šesti gol sezone za vodstvo Dinama.

Samo minutu kasnije mladi Ante Ćorić ima priliku za 2-0, no puca pokraj vrata, a u 72. minuti udarac Pjace brani Vargić. U 83. minuti Dinamo potvrđuje pobjedu nakon slobodnog udarca Ćorića Argentinac Sigali glavom šalje neobranjivo loptu pod gredu,a u drugoj minuti sudačke nadoknade veliku pogrešku obrane gostiju kažnjava Soudani za uvjerljivih 3-0. Riječani u drugom dijelu nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili vratima Zagrepčana.

Dinamo vodi s 51 bodom, Rijeka je druga s 46, a Hajduk treći s 42 boda.

Pred 10.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Vučemilović iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Soudani (63), 2-0 Sigali (83), 3-0 Soudani (90+2)

OZNAKE: Dinamo, Rijeka, HNL, Maksimir