Prvaku Liverpoolu samo bod kod Brightona uz dva poništena pogotka

epa08848228 Mohamed Salah of Liverpool FC (C) in action during the English Premier League soccer match between Brighton Hove Albion and Liverpool FC in Brighton, Britain, 28 November 2020.  EPA/Neil Hall / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Neil Hall

Nogometaši Liverpoola odigrali su 1-1 (0-0) na gostovanju u Brightonu u prvoj utakmici subotnjeg programa 10. kola engleskog prvenstva.

Liverpool je poveo u 60. minuti pogotkom Dioga Jote, a u trećoj minuti sučevog dodatka izjednačio je Pascal Gross iz kaznenog udarca dosuđenog na intervenciju VAR-a, koji je Liverpoolu poništio i dva pogotka zbog zaleđa.

Domaća momčad je imala prve velike prilike na utakmici, a najveću je u 20. minuti propustio Maupay koji je promašio kazneni udarac, dosuđen zbog prekršaja Williamsa na Connollyju, poslavši loptu pokraj vratnice.

Liverpool je u 34. minuti postigao pogodak. Mohamed Salah je pobjegao obrani domaćih, dobio odličnu loptu i spretnim udarcem poslao loptu u mrežu pokraj istrčalog Ryana. No, VAR je prosudio da je Salah za dužinu nožnih prstiju bio u zaleđu pa je taj pogodak poništen.

U 60. minuti ni VAR nije mogao ništa naći čime bi poništio pogodak Dioga Jote. Portugalcu je loptu ostavio Salah, a ovaj je preciznim udarcem sa 13 metara u sredini kaznenog prostora svladao domaćeg vratara.

No, u 84. minuti je opet VAR bio na strani domaćina. Mane je postigao pogodak glavom, ali je malo požurio s ulaskom prema vratima i našao se pola metra u zaleđu.

I kad je Liverpool trebao izdržati još samo pet minuta sučevog dodatka, VAR je opet “radio” protiv Kloppove momčadi. Pregledom snimke sudac Attwell je vidio udarac Robertsona po stopalu Welbecka i odlučio po drugi put pokazati na bijelu točku. Pascal Gross je bio precizan te donio prvi bod svojoj momčadi u premierligaškim sudarima s Liverpoolom.

Liverpool je privremeno zasjeo na vrh ljestvice sa 21 bodom, jednim više od Tottenhama. Brighton je sa 10 bodova ostao na 16. poziciji.