Prva NL juniora: Rijeka, Dinamo i Hajduk očekivano otvorili proljeće, golijada u Velikoj Gorici i Šibeniku

30.04.2022.,Split - Utakmica 25. kola HNL-a za juniore izmedju Hajduka i Dinama,

Ivo Cagalj/PIXSELL

Odigrano je svih osam dvoboja 17. kola Prve NL juniora i ujedno prvog u nastavku ove natjecateljske sezone. Osim pobjeda prve tri momčadi u poretku (Rijeka, Dinamo, Hajduk) te golijada u Velikoj Gorici i Šibeniku, Slaven Belupo bio je bolji od Rudeša dok su Istra 1961 i Mladost osvojili bod na gostovanjima.

Dinamo je lako prošao gostovanje u Dugopolju i slavio sa uvjerljivih 5:0. Po dva gola postigli su Fran Topić i Luka Lukanić, a jedan je dodao Matej Šakota.

Hajduk se vratio domaćem prvenstvu nakon obveza u Europi. Prva proljetna prepreka za igrače trenera Marijana Budimira bile su Sesvete, koje su na stadionu Sv. Josipa Radnika pružile častan i dostojan otpor. Na kraju Bili su pobijedili 2:1 i jedino što će pamtiti iz ovog ogleda su tri boda, koja su osvojili. U samoj završnici prvog poluvremena Noa Skoko i Mate Antunović odveli su Splićane na dva pogotka prednosti. Osam minuta prije kraja utakmice Josip Zadrić uspio je samo ublažiti poraz Sesvećana.

Rijeka je na Rujevici ugostila vinkovačku Cibaliju i bila bolja sa 2:0. Niko Gajzler u osmoj i Duje Dujmović u 66. minuti bili su precizni za domaći sastav, koji je i dalje ostao vodeći u poretku.

Gorica je na svom terenu svladala Lokomotivu 3:2. Momčad s Kajzerice se pogocima Vite Matijevića dva puta vraćala iz rezultatskog zaostatka, ali to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat. Kod Goričana Maro Vrdoljak zabio je za početnu prednost, da bi Vinko Skrbin dva puta bio precizan iz kaznenog udarca i svojoj momčadi donio pobjedu na startu proljeća.

Šibenik i Varaždin su na Šubićevcu odigrali ljepoticu ovog kola s obzirom da je palo čak osam pogodaka. Završilo je pobjedom Šibenčana od 5:3, a zanimljivo je da se u strijelce upisalo osam različitih igrača. Varaždinci su vodili 2:0 i 3:2, ali ipak nisu uspjeli zadržati stečenu prednost i ostvariti pozitivan ishod.

Rezultati 17. kola Prve NL juniora: Dugopolje – Dinamo 0:5 (Topić 22, 25, Lukanić 36-11m, 72, Šakota 29), Osijek – Istra 1961 0:0, Slaven Belupo – Rudeš 1:0 (Mrdaković 26), Sesvete – Hajduk 1:2 (Zadrić 82/Skoko 41, Antunović 45), Inker Zaprešić – Mladost Ždralovi 1:1 (Petek 85/Kovač 86), Gorica – Lokomotiva 3:2 (Vrdoljak 6, Skrbin 35-11m, 71-11m/Matijević 19, 45), Rijeka – Cibalia 2:0 (Gajzler 8, Dujmović 66), Šibenik – Varaždin 5:3 (Silov 28, Škugor 47, Sekulić 64, Babić 74, Baturina 77/Plavec Marković 20, Levanić 23, Ocvirek 57).