Prva NL juniora: Hajduk, Rijeka i Dinamo očekivano, Sesvete i Cibalia upisali nove pobjede u borbi za ostanak

25.10.2022., Gradski stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - UEFA Liga prvaka mladih, 5. kolo, skupina E, GNK Dinamo - AC Milan. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Odigrano je svih osam dvoboja 20. kola Prve NL juniora. Hajduk, Rijeka i Dinamo nisu dopustili rezultatsko iznenađenje, a Varaždin i Dugopolje zabilježili su minimalne pobjede te nastavili pozitivan niz rezultata. Susret između Lokomotive i Istre 1961 bio je neizvjestan i zanimljiv s obzirom da su Puljani vodili 2:0, a Lokosi su se uspjeli vratiti iz rezultatskog zaostatka i spasiti od poraza.

Hajduk je na Poljudu ugostio Goricu, koja je tražila iskupljenje nakon iznenadnog poraza od Cibalije u prošlom kolu. Igrači trenera Svena Raića uspjeli su pružiti otpor domaćinu s obzirom da je prvo poluvrijeme završilo bez golova. Već u petoj minuti drugog poluvremena Jere Vrcić pogodio je za prednost svoje momčadi. Poslije tog gola činilo se da će Splićani doći do lagane i uvjerljive pobjede. Međutim, Ino Vuko je u 57. minuti zabio za poravnanje rezultata i malo zakomplicirao stvari u ovom ogledu (1:1). Pobjedu Majstorima s mora donio je Nino Duić sa dva brza pogotka (79. i 80. minuta) i to je bilo konačnih 3:1.

Sesvete polako bježe od opasne zone, a dokaz tome je jako važna pobjeda od 2:1 na gostovanju kod izravnog konkurenta u borbi za ostanak Inkera iz Zaprešića. U 17. minuti Jakov Saraf doveo je goste u vodstvo. U 57. minuti Filip Zavoral donio je izjednačenje, a velika tri boda za Sesvećane osigurao je Filip Miškić u 72. minuti.

Cibalia je na svom terenu u Vinkovcima bila domaćin Osijeku. Uzbudljiv slavonski derbi pripao je Vinkovčanima, koji se i dalje nalaze u opasnoj zoni bez obzira na slavlje. Na kraju završilo je 3:2, a presudio je pogodak Mihaela Pudića u 83. minuti. Prije toga Josip Buhinjak je u 12. minuti bio precizan za vodstvo Osječana jer je postigao autogol, da bi Ivan Malovan u 39. i Luka Andričević u 64. minuti donijeli preokret i vodstvo domaćem sastavu (2:1). U 81. minuti Bijelo-plavi izjednačili su preko Frana Svrake, ali do pozitivnog rezultata ipak nisu uspjeli doći.

Rijeka je gostovala kod Mladosti iz Ždralova i uspješno položila ispit s obzirom da je pobijedila 1:0. Najzaslužniji za tri boda Riječana bio je Danila Forov, koji je u 23. minuti postigao jedini pogodak na utakmici.

Dinamo nije imao problema protiv Šibenika. Na Maksimiru momčad Ivana Senzena slavila je sa 3:1 (na poluvremenu imala 2:o preko Davida Tabaka i Frana Topića), a pitanje pobjednika bilo je riješeno u 52. minuti kada je Toni Gulam zabio u vlastitu mrežu. Četiri minute kasnije Diego Sekulić ublažio je poraz gostiju.

Rezultati 20. kola Prve NL juniora: Hajduk – Gorica 3:1 (Vrcić 50, Duić 79, 80/Vuko 57), Inker Zaprešić – Sesvete 1:2 (Zavoral 57/Saraf 17, Miškić 72), Varaždin – Slaven Belupo 2:1 (Bošnjak 52 – ag, Posavec 83 – 11m/Mrdaković 78), Cibalia – Osijek 3:2 (Malovan 39, Andričević 64, Pudić 83/Buhinjak 12 – ag, Svraka 81), Lokomotiva – Istra 1961 2:2 (Matijević 73, Matić 87/Đuranović 44, Pajković 58), Rudeš – Dugopolje 0:1 (Kukić 37), Mladost Ždralovi – Rijeka 0:1 (Forov 23), Dinamo – Šibenik 3:1 (Tabak 3, Topić 33, Gulam 52 – ag/Sekulić 56).