PRVA HNL Pobjede Dinama i Slaven Belupa

Zagreb, 05.05.2019 - Utakmica 32. kola Prve HNL Dinamo - Lokomotiva. Na fotografiji Luka Ivanušec, Mislav Oršić. Foto HINA/ Daniel KASAP/ dkas

U posljednjem susretu 32. kola Prve HNL Dinamo je na kišom okupanom Maksimiru pobijedio Lokomotivu sa 3-0, dok je u ranije odigranom susretu Slaven Belupo u Koprivnici porazio Osijek sa 1-0.

Dinamo je stigao do prednosti u 57. minuti golom Amira Rrahmanija koji je zabio lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora, a bio je to 2000. gol ‘modrih’ u Prvoj HNL.

Na 2-0 je povisio Dani Olmo u 64. minuti svojim sedmim pogotkom ove sezone, a pobjedu hrvatskog prvaka potvrdio je Bruno Petković golom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je mogao do pogotka i u 38. minuti, ali je Nikola Moro pogodio vratnicu. I Lokomotiva je imala nekoliko prilika, a najbliže golu ‘lokosi’ su bili u 54. minuti kada je Luka Ivanušec pucao s lijeve strane, a Dominik Livaković je sjajnom intervencijom spasio svoja vrata.

U ranije odigranom susretu Slaven Belupo je pobijedio Osijek sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Ivan Krstanović iz kaznenog udarac u 24. minuti. Bila je to tek šesta pobjeda Slavena u dosadašnja 32 kola.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 82 boda, Rijeka je druga sa 62 boda, Osijek je treći sa 53 boda koliko ima i Hajduk na četvrtoj poziciji. Slijede Gorica sa 50 i Lokomotiva sa 48 bodova.

OZNAKE: Prva HNL